Başhekimden garip istek!

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi'nde görev yapan Başhekim, bir hastayla ilgilenmek amacıyla alt kata inen hemşireyi görev yerinde göremeyince, hemşireye kağıda 500 defa “Ben salağım görev yerimi terk ettim” yazmasını söyledi.

Bu davranış hakkında ne düşünüyorsunuz ?

">
">

Ne saçma bir istek.Gerçekten garip bir ülkeyiz.Doktoru,hastası,hemşiresi,vatandaşı değişik bir ülke haline geldik gülüyoruz ağlancak halimize.

Bu kadın psikopat mı? Öğrencilere dahi artık böyle cezalar verilmiyor. Bu neyin egosudur. Ne kadar acınası bir hareket.

Hemşirenin yaşadığı psikolojik travmayı düşünemiyorum bile.

Liyakat sahibi insanlar yönetici olmadıkça daha çok böyle saçmalıklar görecek gibiyiz. Neresinden bakarsanız saçma bir olay. İlk okul çocuğuna bile böyle bir şey yapılmaz.

Türkiye giderek garipleşiyor. Okulda çocuklara bile yapılmıyor. Açıkçası bana yapsa büyük ihtimalle dava açardım.

Türkiye giderek garipleşiyor. Okulda çocuklara bile yapılmıyor. Açıkçası bana yapsa büyük ihtimalle dava açardım.

Tamamen mantıktan uzak tuhaf bir davranış gerçekten. Ayrıca zorla salak ifadesini kullandırması da hakaret kapsamına girebilir bence.

Bu neyin egosu…. Bu koltuklar geçici. Neyi anlamıyorlar. Şimdi dava açsa yeridir. Ama nasıl ispat edeceksin işte.

çok saçma olmuş bir hemşire zaten okuyarak bu seviyeye gelmiş belki bir işi çıkmış olabilir neden iş hayatında insanlar birbirini eziyor…

Ülke olarak normal insan arayışındayız !!! Daha ne kadar saçmalanabilir diye sorduran nitelikte lüzumsuz ve gereksiz bir durum. Bunu yapanın güya okumuş eğitimli bir başhekim olması daha da içler acısı…

Bir doktor hem de başhekim böyle bir hataya düşeceğini sanmıyorum. Eğer olay gerçekse kanunlar işletilmelidir.

çocuk çocuk işler işte. hemşire o heralde işi hastaya bakmak. o kadar yıl üniversite okumuşsun ama olman gerektiği gibi biri olamamışsın ve merak ediyorum bu kadın bir hemşireye böyle davranıyorsa hastalarına nasıl davranıyor?

Böyle bir tavır sergilemesine hiç gerek yok hele ki öyle aşağılayıcı bir kelimeyle. Kendince ona böyle bir ceza vermek yerine nöbet saatini 1-2 saat fazla yazmanız daha adil olurdu.

Böyle aşağılayıcı bir kelime ile cezalandırması hatta cezalandırması bile gerek yoktu.Gündelik hayatta herkes her hatayı her an yapabilir.

Bunu bu şekilde yazdıran kişi insan olamaz. Çünkü hangi serviste yardıma ihtiyaç varsa oraya gidilebilir. Bu çok yanlış.