Basınçlı araba yıkama makinesi nedir? Çeşitleri nelerdir?

Basınçlı araba yıkama makinesi nedir? Çeşitleri nelerdir? Kişisel kullanım için nasıl bir makine seçilmelidir?

Basınçlı araba yıkama makinesinin yüksek miktarlarda uygulamış olduğu basınç sayesinde arabanın üzerinde bulunan uzun süreden beri kalmış olan kirler hızlı bir şekilde dökülmeye başladı oluşturulan kuvvet neticesinde kuvvetinin artırılması ve arabanın üzerinde bulunan zorlu ve inatçı lekeleri çıkartılması için kullanılmaktadır. Ayrıca sadece araçlar değil araçların dışarısında yine bahçelerde havuzlarda ve yerdeki mekanlarda ve bisikletlerde ya da teknelerde gibi birçok değişik alanlardaki bulunan zorlu ve inatçı lekeleri çıkartılması için kullanılmaktadır. Makinanın türleri bulunmaktadır Bu türler genellikle birbirinden farklı barlara ayrılmaktadır bar hesaplaması üzerinden birbirinden ayrı türleri bulunmaktadır genellikle 300 ve 150 şeklinde değişmektedir bunların arasındaki farkı suyu fazla harcaması ya da suyu birbirinden az harcaması peşinde belirlenmektedir.

tazikli su

Basınçlı araba yıkama makineleri yüksek basınçlı şekilde su püskürtebilmektedirler. Yüksek basınç sayesinde arabalarda bulunan kurumuş leke ve kirleri temizleyebilmektedirler. Basınçlı araba yıkama makineleri iki çeşitte bulunabilir. Yıkama alanları veya benzinlikler içinde kurulan istasyon tipi basınçlı yıkama makineleri ve taşınabilir bahçe tipi yıkama makineleri bulunmaktadır. Kişisel kullanım için yüksek püskürtme gücü bulunan taşınabilir bahçe tipi makineler tercih edilebilir. Bu makinelerin filtreleri olması basınç pompasının daha uzun süre sağlıklı çalışabilmesine yardımcı olacaktır.

bence yanliş cevap verdı arkadaşimız

Basınçlı araba yıkama makinesi, genelde benzikliklerde bulunur ve hızlı ve sert su atma makinesidir.

Yüksek basınçlı su jeti yani basınçlı yıkama makinesi kaba tabir ile oto yıkama makinesi bulunmalıdır. Eğer ki bu tesisin kurulacağı yerde 380 volt sanayi elektriği var ise en az 200 bar basınçlı yıkama makinesi bulunmalıdır.380 volt elektriğin olmadığı yerlerde ise 220 volt ile çalışabilen 150 barlık yıkama makineleri kullanılabilir Fakat gerek makinenin basınç gücü ve buna bağlı olarak temizleme kapasitesi ve uzun süreli kullanılabilmesinden dolayı tesise 380 volt elektriğin çektirilmesi tavsiyemizdir bence benım tahmın bu dıur