Başkan, oğlunu Büyükelçi yapıyor

İngiltere Başbakanından sonra şimdi de Brezilya Devlet Başkanı oğlunu ABD Büyükelçisi yapacak.

Başkan oğlunu büyükelçiliğine atamasa da kimi büyükelçiliğe getirecek. Herkes de olan bir durum. Kimisinin gelirse başa hep yakınlarını tercih ediyor. Adaletsizlik ve haksızlık var mı var. Ama kimse haksızlığa ve adaletsizliğe bakmıyor.

Sokakta bir laf vardır Ankara’da dayın varsa sokakta kalmazsın artık zeka değil mevki önemli oldu.

Herkes de olan bir durum. Kimisinin gelirse başa hep yakınlarını tercih ediyor. ama bence haksızlıktır

Onların gemicikleri de varmıymış. Brezilya’ya şaşırmadım desem yeridir. Ama İngiltere’ye şaşırdım. İngiltere’den beklemediğim bir hareket. Oğlu hakkedip olduysa ihtimali bile güçlü gelmiyor

Dünyada hiyerarşik düzenler aile içinden oluşmaya başladı.Güven duygusu mu yoksa iletişim açısından mı tercih edildiğini zaman gösterecek.

Başkanın kendi oğlunu Büyükelçi yapması en başta zaten haksızlık. Adam Büyük elçi olmak için o kadar sene çalışsın didinsin uğraşsın sen kalk hiç bir emek vermeden oğlunu büyük elçi yap. Bence bu diğer insanların hakkını yemekten başka birşey değildir.

Padişahlık sistemi gibi gidiyor halkın seçmesi varken neden böyle bir şey var ki

herkes yakınını getirip bisi yapıyor hemde o işle bi ilgisi olmamasına rağmen bu büyük bir hatadır.

“Tarih tekerrürden ibarettir.” sözünü biliyoruz. Bu haber, benim bu söze olan inancımı arttırdı. Hoşgeldin saltanat, hoşgeldin adam kayırma, hoşgeldin yeteneklinin hakkını yeme, hoşgeldin çalışanı yok sayma. Şöyle bir fark var ki, İngiltere halkının dominant yapısı, bundan sonraki seçimlerde ve bu konu üzerinde yürüyen süreçte, devlete cevap niteliğinde bir kararla çıkacaktır. Bunun ismi muhasır medeniyettir. Çünkü halk, okur yazar oranının yüksekliği ile birlikte şunu biliyor ki; büyük devletlerin, imparatorlukların en kuvvetli zehri adam kayırma olmuştur ve devletler buna rağmen kendi başlarına bu zehri üretmeye devam etmektedirler. Türkiye de maalesef bu zehri üreten ülkeler arasında yıllardır yerini korumaktadır.

Türkiye torpil ülkesi haline geldi artık her gördüğümüzü normal karşılar olmaya başladık

Zaten her başkan oğlunu kızını büyükelçi yapıyor bize faydası varmı yok ama başkana faydası var

Başkan’ın oğlunu büyükelçi yapması hiç doğru bir olay değildir . O günde bir milletvekili galiba CHP ‘liydi. Oğlunu müdür yardımcısı yapmıştı ve müdür yardımcısı yaptığı çocuk daha 22 yaşında . Böyle bir şey olabilir mi ya aklım almıyor gerçekten.

Gerçekten insanlar çıldırmış ve bilinçsiz siyaset yapmaktadırlar. Bu şekilde yapan devlet başkanları halkı çıldırtırlar. Bu da onların toplum gözündeki değerlerini sıfıra indirir ve bir daha iktidara gelemezler.

Torpil dünyada artık genelekleştirildi. Yapmayanı dövüyorlar bu zihniyet senle benle olacak iş değil dünyanın artık ayaklanması lazım.

oh be, ne güzel! Her yerde torpil var. Peki bizim gibi insanlar ne olacak? Böylelerinin hakkı yerde kalmasın.