Batman'da erken çiçek açan badem ağaçları çiftçiyi tedirgin etti!

Küresel ısınma sebebiyle mevsimler de artık değişmeye başladı. Kış, kış gibi değil. Yaz, yaz gibi değil. Üretimini yaptığımız besinler de artık mevsimleri şaşırır oldu. Malatya’da ağaçlar tomurcuk vermeye başladı mesela. Umarım Batmanlı çiftçilerimizin emekleri boşa gitmez de yıl sonunda beklenilen şekilde hasat yapılabilir.

İklimler, hava şartları, küresel ısınmanın bize yan etkileridir, birçok olumsuz şeylerle karşılaşıyoruz. Kuraklık,susuzluk en tehlikeli çanlarını çoktan çalmaya başladı bile. Umarım kısa surede dünyada bir şeyler yoluna girer ve tarım ile uğraşanlarda mağdur olmazlar.

Gerçekten de artık hiç bir şeyi zamanında yaşamıyoruz ve değişmeye başladı. Bakalım daha neler olacak.

İnşallah çiftçilerin emekleri boşuna gitmez, çok kötü günler geçiyor insanlar inşallah herşey yakın zamanda düzelir.

Çiftçilerimizin allah yardımcısı olsun emeklerinin karşılığını alırlar umarım. biz insanoğlu doğanın dengesini bozduk resmen, şimdide düşünüyoruz ne olcak neden bunlar oluyor diye.

Bu tür olaylar, son yıllarda çok yaşanıyor. Ve buna yalancı bahar deniliyor. Zor durum gerçekten.

Mevsimlerden dolayı ağaçlar yalancı bahar yaşadı açan çiçekler tekrar dökülecek bu da verimi azaltacak . Allah çiftçilere yardım etsin .

Dünyanında düzeni değişti artık. Ne olacağı belli değil.

Tedirgin etmesi gayet normal. Kış gelmeden yazı gördük. Bir anda değişen hava iklimi hem bitkileri hem hayvanları olumsuz etkiledi.

inşallah emekleri gitmez. hepsi karşılığını alır. korktukları başına gelmesin. çok üzülürüm. yani normal aslında ve daha ileride başımıza çok bela olacak bu küresel ısınma.

ediyordur,düşünsene binbir emekle çocuğun gibi baktığın ve çocuğuna bakacak olan mahsulun gözünün önünde heba oluyor ve sen hiçbişey yapamıyorsun,ne kadar acı

Mevsimlerin garip oluşundan dolayı ağaçlar,bitkiler de şaşırdı. Tedirgin olmaları normal çünkü hasat az olabilir bu gidişle.

niye tedirgin olmuşlar ki boş yere sadece çiçek açmış bu kadar bunda abartacak ne var ki :heavy_check_mark::heavy_check_mark:

Gerçekten ilginç durumlar yaşamaya başladık kimi yerde çok yağış var soğumaya devam ediyor kimi yer soğuk ısınıyor garip gerçekten.

Çiftçi emekçiler. Tedirgin veya telaş olunacak bir durum yok bunda sakin. Küresel ısınma nedeniyle mevsimler de değişiklik gösterebiliyor. Normalde aralık ayında yağan kar şubat mart gibi yağıyor örnek veriyorum.

Tedirgin olmaları doğru çünkü havalar o kadar değişik oldu ki bir hafta yaz bir hafta kış gibi olduğundan hasat zamanı sıkıntı yaşayabilirler.