Bayanlar neden makyaj yapmadan şurdan şuraya gitmezler?

Bayanlar neden makyaj yapmadan şuradan şuraya gitmezler?

Kendini çirkin bulanlar bence makyaj yapmadan dışarı çıkmaz ve de kendine güveni olmayan kadınlar .

Ben o kadınlardan değilim o zaman. Her zaman doğallıktan yanayım. sadece özel günlerde makyaj yapıyorum. Onun dışında pek yapmam. Cildim makyaj ürünlerine karşı çok hassas zaten. Ama bazı kadınlar kendilerini makyaj ile daha iyi hissettikleri için artık alışkanlık olmuş.

Bazı kadınlar makyaj yaparak kendilerini daha güzel hissediyor ve bu güzellik hissi dışarıda daha öz güvenli ve rahat hissetmelerini sağlıyor. Bu yüzden bazı kişiler makyaj yapmadan hiçbir yere gidemiyor.

Öncelikle "kadın"lar demek isterim. Sonrasında ise kadınlar kendilerini ruhen iyi hissetmek için görünüşleri de mutluluk vereceğinden dahası alacağı olumlu tepkileri duymaktan keyif aldıklarından bunu yaparlar.

Bayanlar kendilerini çok güzel göstermeye çalışıp tüm dikkatlerin onlarda olmasını istiyor bence. Fakat bazılarına da abartılacak kadar bağımlılık yapmıştır.

Çünkü süslenmek kadının doğasında vardır. Yüzyıllardır kınalarla, giyimle kuşamla ve rastık denilen göz makyaj malzemesi ile süslenirler. Günümüzdeki bunun karşılığı da makyajdır. Önemli olan abartmadan yapmaktır sadece.

Bakımlı olmak kişiye kendini güzel hissettiriyor çünkü. Benim göz çevrem mor olduğu için ister istemez makyaj yapıyorum. Makyajsız genel olarak market haricinde hiçbir yere gidemiyorum. Kadınlar makyaj yaptıklarında kendilerini daha güzel ve daha iyi hissettikleri için makyajsız hiçbir yere girmezler. İnsan nasıl kendini iyi hissediyorsa o şekilde hareket etmeli.

Bu biraz psikolojik bir durum , kız çok güzel olsa dahi alışkanlık hale gelmiş makyaj yapmak artık onun için, bir tutku haline gelmiştir.

Bayanların çoğu yakın bir yere gitmeye kalksa da o makyajı yapıyorlar. Çünkü genelde kendini rahat hissetmesi için ve karşı tarafa kötü gözükmek istemezler.

Herkes öyle değil. Kişinin psikolojisi ve özgüveniyle alakalı bir durum. O gün kendini kötü hissediyorsan makyaj yaparak biraz daha iyi hissedebiliyorsun. Ya da yüzündeki kusurlardan dolayı özgüven eksikliğin varsa makyaj özgüvenini tamamlıyor.

Makyaj yapmadan çok dışarı çıkmışımdır bazen cildimizi dinlendirmemiz gerekiyor her yere makyajla gidilmez ki ama tabiki bakımlı olmak önemlidir makyaj yapmayı severim özellikle göz makyajını çok yaparım. Ruj severim kadınlar makyaj yaparak kendilerini daha iyi hissederler nasıl ki bir erkek saçlarını yapıyor yada sakal bırakıyorsa kadında makyaj yapar parfüm sıkar.

Bu tür sığ ve cinsiyetçi genellemeler kadınlar için doğru değildir. Her kadın her yere kokona gibi gitmez. Ayrıca her makyaj yapan kötü kadın değildir.

Surekli makyaj yapan kadınlar beğenilme arzuları vardır. Çirkin ve bakımsız görülmek istemezler. Özgüvenleri bu şekilde artıyor ben oyle değilim özel gunlerde yada keyfim istedigi anda yaparim kesinlikle abartmadan

kadınlar her zaman süslenmeyi ve güzel olmayı ister buda kendilerini her zaman çekici ve güzel hissettir kadınlar bakım yapmayı sever ve dışarda kötü gözükmek istemez asla

Her kadın için geçerli değildir. Kendini makyaj yaparak güzel ve iyi hissediyordur. Makyaj yaptığında kendi mutlu hissediyor, enerjisi daha çok artıyor olabilir. Bunun sebebini tek bir nedene bağlamaya çalışmak yanlıştır ve neredeyse hiçbir kadın bakkala gidecekken makyaj yapmaz. Dışarı çıkıp gezeceği ve misafirliğe gideceği gibi zamanlar da makyaj yaparlar. Bu da normaldir.

Kendimi en iyi nasıl hissediyorsam öyle yaşıyorum. Makyaj yapıyor oluşum başkaları beni beğensin diye değil. Kendimi beğeniyorum zaten diğerlerinin ne düşündüğü umrumda bile değil. Ki benim gibi düşünen bir çok kadın olduğuna da eminim. Mesela dışarı çıkarken değil, ders çalışacak olduğumda da biraz da olsa makyaj yaparım. Nasıl kendimi daha iyi hissediyorsam birşeyleri anlamam daha da kolaylaşıyor çünkü. Başkaları beğensin diye makyaj yapan yok mu peki? Elbette var. Ama bunu genele vurmanın pekte doğru olduğu kanısında değilim. Güvensizliğe vuranlar da olmuş. Bu kadar sınırlı düşünmeyin lütfen. O kadar basit yaşamıyoruz. Kendini iyi hissetmek için birşeyler yapmak ne zamandan beri güvensizlik sayılıyor ? Yapmayın lütfen akıl var mantık var. Biraz kullanın. Emin olun zararını görmezsiniz. Karınız kızınız olduğunda makyaj yaptıklarında da mı böyle güvensizlikten dem vuracaksınız ? Zihniyeti değiştirmekte her zaman için fayda var. At gözlüklerinizin bir an önce çıkması dileğiyle…

Makyajsız dışarı çıkılmaz hiç bir şekilde :smile: Tabikide makyaj yapılıp dışarı cikilcak hem bakımlı kadın makyajını yapmadan duramaz eğer makyaj yapmadan çıkarsak kendini insan kötü hisseder bu yüzden makyaj yapilmadan çıkılmamalıdır.

Genelleme yapmamak lazım tüm herkezi bu keseye koymadan önce düşünerek sorun. Bazı bayanlar kendilerini güzel bulmadığı ve makyajın onu güzel alımlı hale getirdiğini düşünerek makyaj yaparlar bu düşünce çok yanlış makyaj malzemelerinde bulunan kimyasal maddeler ilerleyen zamanlar da cildimize zarar verecektir. Şimdi farkına varılmaz ama zamanı gelince iş işten geçmiş olacaktır

Bence bazıları kendini çirkin buldukları için aşırı makyaj yapıyor ve makyajsız hareket etmiyorlar.