Bazı dersler sizce değiştirilmeli mi?

Okulda görülen beden müzik din gibi derslerin yerine fen-matematik ağırlıklı derslerin konulması gerektiğine katılıyor musunuz?

Beden, müzik, din gibi dersler öğrencilere rahatlık veren dersler. Öğrenciler düşük not aldığı zaman bu derslerden yüksek not alınca motivasyonları artıyor en azından. Bana göre ders sayıları daha gevşetilmeli eğlenceli bir eğitim sistemi olmalı.

Hayır düşünmüyorum çocukların dini de öğrenmesi gerekiyor sadece bu hayat için yaşamıyoruz. Beden dersleri ise çocukların enerji atmak için en güzel aktivitelerden biridir.

Derslerin değişimi değilde daha fazla saat olarak etki olması önemli.
Söyle bir örnek verirsem;
Yurt dışında en kısa örnekle japonya veya çinde bir ders saati bizim ülkemize nazaran 10 kat-i veya daha az katında ders görüyorlar.
Daha sonra Amerika da tarih dersleri daha ön planda bulunuyor.
200-300 yıllık bir tarihi olan ülkenin bizim ülkemizin tarihine nazaran daha fazla ders görüp saatlerinin de daha fazla olması daha iyi bir örnek olur.

Ben derslerin sayılarının artması ya da bazı derslerin ders sayılarının azalması değil derslerin içerik ve öğreti bakımından değişmesi taraftarıyım. Gerekli olan az ve öz bir şekilde öğretildiğinde Sayılarının bir önemi kalmaz

Hayır tam aksine bu tür derslere daha ağırlık verilmesi gerektiğine inanıyorum. Müzik ve beden dersi biri ruha iyi gelen diğeri bedene iyi gelen dersler olduğu için öğretmenlerin bu derslerde öğrencilere daha çok şey öğretmesi gerektiğine inanıyorum.

lisede zaten tercih yapilma sebebi bu öğrenci neyde başarılı mutluysa o ders ağırlıklı tercih yapıyor.

Dersler değilde konular değiştirilmeli derin matematik profösörlere öğretilmeli insan bakkala gidip sanki bana 1/3 ekmek ver diyor saçma özelliklede grafik falan.

Dersler sıkıntılı değil bence sıkıntılı olan eğitim müfredatı

Hiç bir ders değistirilemeli, sadece ders saatleri derslere uygun olarak düzenlenmelidir. Özellikle, meslek lisesiyse bölüm seçiminde, sayısal mı veya sözel alanda mı seçim olacak ona göre derslere ağırlık verilmelidir.

Yani katılıyorum bence öğrenci o dereleri boş ders olarak görüyor o yüzden fen yada matamayik yada kimya gibi dersler getirilmeli.

Aynen katılıyorum kardeşim. Çok gereksiz dersler olduğunu düşünüyorum onların yerine o saatler de Matematik ve Fen derslerinden öğrencilere Test dağıtılıp soru çözdürüp cevaplarını tahtada vermek daha mantıklı.

Hayır. Bunun yerine herkese hem matematik hem de sosyal derslerin gösterilmesine karşıyım okulun en başından bölüm seçilmeli.

Bence evet. Oyle dersler var büyükler anlamıyacak kadar zordur çocuklar ne yapsın

hayır değişmez böyle kalır ama yeni ders eklenebilir

Bence matematik te biraz değişik olması gerekir her insana göre biraz zor geliyur.

hayır çünkü çocukların yeteneklerini keşfetmeleri gerekiyor bu dersler bu konuda yardımcı oluyor

Bazı dersleri değiştirmekten ziyade nitelik ve kaliteyi artırmak gerekiyor.

Sana katılıyorum din, beden gibi dersler yerine mat-fen dersleri konulmalı bence . İnsanın zaten bildiği yada kolaylıkla öğrenebileceği şeyler yerine daha çok onu geliştirecek bilgiler öğreneceği dersler konulmalı

Bazı derslerin değiştirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Bunun için çocuklarımızın eğilimlerinin çok ama çok iyi araştırılması gerekmektedir. Ve bu eğilimleri doğrultusunda sanatsal ya da bilimsel derslerin gerek saatleri, gerek uygulamalı eğitim alanları arttırılmalıdır. Böylece yeteneklerşmşz ve yetenekli nesillerimiz geliştirilmiş olacaktır.