Bebeğin diş çıkarma döneminde uyku problemleri için ne yapmak gerekir?

Diş çıkarma döneminde uyku sorunları için neler yapılabilir? Bebeklerin diş çıkarma döneminde yaşanan uyku problemini nasıl çözebiliriz?

Diş çıkarma dönemini rahat geçirmesini sağlamak ve rahat uyumasını sağlamak için kehribar kolye kullanılabilir. Ağrıyı, huzursuzluğu giderir, uykuya geçişi kolaylaştırır.

Diş çıkarma döneminde diş ağrısına almak için evde yapılabilecek farklı farklı kürler bulunmakta. Bu kürlerden bir tanesi Zeytinyağı ile 3 diş sarımsağı küçük bir kavanoza koyup 3 gün boyunca Güneş gören yerde bekletilmeli. Sonrasında sarımsak zeytinyağı içerisinde ezilip süzülmeli. Günde 3 defa bu karışımdan olan yağı bebeğin diş etlerini sürüp rahatlatabilirsiniz. Haricinde bebeklerin diş çıkarma döneminde kullanılan diş yeri bulunmakta herhangi bir yan etkisi yok.6 saatte bir diş etlerine sürüp bebeğinizi rahatlatabilirsiniz.

Bebeklerin dış çıkarma dönemlerinde calpol isimli ağrı kesici şurubu kullanmak mantikli olacaktır. Aynı zamanda soğuk dış kasiyicilari bebeğin ağrılarını hafifletebilir.

Rahatlama için şurup verilir bebeğe rahat uyusun diye diş çıkarma için taşlar var onlar rahatlatıyor onlardan alabilir

Bebekler için üretilen ilaçlar verilerek rahatlama sağlanabilir.

Diş çıkarırken kehribar taşlı bir kolye bebeğe iyi geliyor