Bebeğin kas gelişimine destek olacak besinler nelerdir ? Kas gelişimi bebek için neden önemlidir?

Bebeğin kas gelişimine destek olacak besinler nelerdir ? Kas gelişimi bebek için neden önemlidir?

Bebeğin kas gelişimi için en uygun besin anne sütüdür. Uygun zamanda, ek gıdaya geçildiğinde hayvansal protein içeriği yüksek gıdalar kas gelişimini destekler.

Pekmez: Glikoz ve fruktoz karbonhidratlarının bileşiminden oluşan üzüm, dut, armut ve keçiboynuzu gibi birçok farklı bitkisel kaynaklardan elde edilen meyve konsantresi olarak adlandırabiliriz pekmezi. Çocukların gelişim sürecinde çok fazla enerjiye ihtiyaç olduğundan pekmez en sağlıklı kaynaklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Pekmez vücutta kullanılabilirliği yüksek +2 değerlikli demir minerali içerir.

Hareketlerinin gücünün sağlam olması, sağlıklı, kolay kolay hastalanmaması için kemik suyu taze süt inek, keçi gibi.

kas kemiklerinin hareket etmesinden görevli olan son derece önemli yapılardan biridir ve protein yapılı besinler tüketilmesi gerekir kas gelişimi icin

Kemik suyu meyveler et tavuk gibi besinlerle bebeğin kemik sağlamlığı oluşturula bilinir.

et,tavuk,balık,süt,peynir,yoğurt kas gelişimi için önemli temel besinlerdir.sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için kas gelişimi her bebek için çok önemlidir.

Bebeğin en temel gıdası süttür. En sağlıklı ve en besleyici süt tabii ki anne sütüdür. Bunun dışında süt ürünlerinden de bebeğe yedirilebilecek besinlerdir.

kemiğin gelişimi için kalsiyum (Ca), demir (Fe), ve d vitaminine ihtiyacı vardır. bunları besinlerden sağlayabileceği gibi d vitaminin aktifleşebilmesi için güneş ışığına ihtiyaç duyulmaktadır.