Bebeğinize hangi ninniyi söylersiniz?

Siz bebeğinizi uyuturken hangi ninnileri kullanıyorsunuz? Hangisi tercih edilmeli?

Uyutsam her zaman klasikleşmiş dandini dastanayı söylerdim.

Daha evli bile değilim o yüzden bebeğim yok ama ben ona ninni söylemek yerine klasik müzik dinletirim büyünce daha sakin birisi olur

‘Uykusunda büyüsün ninni ‘ sini söylerim. Bununla gayet iyi uyur bebekler.

Ben genelde şarkı söylerim oğluma o da şarkılara ninniden daha fazla tepki veriyor daha çok seviniyor. Özellikle tercih ettiği şarkılar falan var şimdiden. Söylediğim tek ninni de bu. Bende anıları olan bir parça. Françoise atlan DURME - YouTube

Genelde söylenen uyusunda büyüsün ile başlayan ninniyi söylerim.

Kardeşime ve kuzenlerime söyledim ninni. Uyusunda büyüsün ile başlayan ninniyi bide dandini dandini dastana yıl söylerdim.

Uyusun da büyüsün, annesini onu çok severmiş, kırmızıgül, eledim eledim, çocuk şarkıları dinletiyorum, söylüyorum.

ninni yerine şarkı ve klasik müzik daha iyi bence. insanın ruhunu rahatlatıyor. sonuçta müzik ruhun gıdası diye boşuna dememişler.

Uyusun da büyüsün ninni tıpış tıpış yürüsün ninni eee eee eee :relaxed::relaxed:

’ Neyim var ki’ dinletirim.Arada söylerim de.

@Asi#167316 fışşşşşşfışşşş kayıkçı. Ve böyle ninniler

Uyumauan cocuklara uyumalarinda yardimci olmak icin ninni soyleniyo ben hangi ninniyi soylicem hic aklima gelmiyor.

Bebeğim yok ama okul öncesi öğretmeniyim ben anne olsam, ATEM TUTEM BEN SENI ninnisini söylerdim bebeğime çünkü alışılmışın dışında ve kulağa hoş gelen bir ninni

Eşekli ninniyi çok severdim ben ama bizim sıpa pek ninni sevmiyordu :slight_smile:)

Bebeğim olsaydı eğer ona uyuması için eski fransızca şarkılar dinletirdim.

Yani ilerde bebeğim olduğunda uyutma işini bende olduysa ben dandini dandini ninnisini söylerdim.

Bebeğim yok ama kardeşime dandini dandini ve atem tutem ben seni ninisini söylerim.

Herkesi büyüten uyusunda büyüsün ninnileri olmuştur genelde artık herkes türetti bu zamanlarda farklı farklı ninniler duyuyoruz