Bebek ve çocuklara puding ve danino gibi yiyecekler vermek zararlı mıdır?

Bebek ve çocuklara puding ve danino gibi yiyecekler vermek sağlığa zararlı mıdır? Zararı varsa nelerdir?

Sadece bebek ve çocuklar değil, normal bireyler de yerken dikkatli olmalı bence. İçlerinde çok fazla yapay şeker var sonradan eklenen ve bir çok koruyucu var.

Bence zararlı dır.Özellikle danino,danette ve hazır meyveli yogurtlar.İçinde ne olduğu belli değil,bu yüzden ben almıyorum.Çocuklar istedikleri zaman ise faydalı olan başka şeyler alıyorum,meyve alıyorum mesela onu yiyorlar…

Evet zararlıdır. Bu tür hazır gıdaların için uzun ömürlü olsun diye. Kimyasal şeyler koyuyorlar. O yüzden sağlıksızdır. Evde yapılmasını tercih ederim.

Bence çok zararlı değildir evet şeker kullanılıyor ama hedeflenen anne sütünün yanında pirinç unu katkılı besleyici şeyler üretmek herşeyin fazlası zarar tabi.

Her ne kadar görüntüsüyle ve tadıyla çocukların ilgisini çeksede ebeveynler olarak kesinlikle icerisinde bircok katkı maddesi ve koruyucular ve renklendiriciler barındırıyor bu yoğurtları yedirmemeniz gerekir. Evde doğal el yapımı yoğurtlar yapılabilir çeşitli meyveler ile çocuklara ev lezzetlerini alıştırmak gerekir.

eevt zararlidir. Icinde o kadar cok katki maddesi boya iceriyor ki resmen zehir. Boyle paketli gıdalarda icerigini okumadam almamaliyiz.

Pek vermem ama çok fazla zararlı olduğunu duymamıştım

kapalı ürün koruyucu maddeler içeriyor bence verilmemeli

Bu tür tatlar çocukların ne kadar vazgeçilmezi olsa da çok iyi bir şey değil abartarak değil ama arada ödüllendirmek adına verilebilir.