Bebeklerde ıslak mendil kullanımı sağlıklı mıdır? Islak mendilin zararları nelerdir?

Bebeklerde ıslak mendil kullanımı sağlıklı mıdır? Islak mendilin zararları nelerdir?

Hem yetişkin insanlarda hemde bebeklerin vücudunu temizliği için ıslak mendili kullanılmaktadır. Normal şartlarda kimyasal maddeler ve alkol bulmaktadır. Bundan dolayı bebekler için kullanıcak mendilin alkolsuz ve kimyasal madde içermeyen ıslak mendiller kullanılması gerekir.

ıslak mendillerin çoğusu zararlıdır. bu nedenle sadece bebekler de değil sizde kullanmamınız gerekir. ama çok lazımsa içerisinde en az kimyasal bulunan ıslak medili bulup kullanmanız daha iyi olur.

Bebeklerde ıslak mendil kullanımı yüz kısmına sürülmediği sürece sağlıklı olduğu söylenebilir. Islak mendil içinde alkol bulundurduğundan dolayı açılması zor bir pakette satışa sürülmektedir. Bunun en önemli nedenide bebeklerin almasını, kullanmasını, ağzına sokmasını engellemektir.

Bebeklerin cildi, yetişkinlere göre daha hassastır. Bundan ötürü ıslak mendilde alkol, paraben gibi kimyasal madde bulundurmayanı tercih ediniz. Bebekler için sağlık problemlerine yol açabilir. Bebeğin cildi tahriş olmuyacak türden mendil kullanınız.

ıslak mendil alkol içermesinden dolayı tabii ki yetişkin bireylerde de bebeklerde de kullanımı zararlıdır. İçerisinde çok fazla kimyasal barındırır.

sağlıklı değil çünkü içerisinde birçok kimyasal madde mevcut. Saf bir cilde böyle kimyasal madde içeren ürünler kullanılmamalıdır. Aksi taktirde bebeklerin cildi hassas olduğu için alerji yapabilir.

Islak mendil kullanmak bebeklerin cildi için zarar verici olabilir ; çünkü ciltleri normalden fazla hassastır . Bunun yerine pamuk ıslatma kullanılabilir ve böylece içerisinde kimyasal maddeler olmamış olur .

Tabiki sağlıklı değildir.Islak mendilde alkol vardır ve bu da sağlıklı olmadığının kanıtıdır.Türk Milleti olarak ıslak mendil tüketmeyi severiz ama zararlarına bakmayız.Islak mendilin deriye de zararı vardır.Bu yüzden zararlıdır.

Her ıslak mendil zararlı olacak diye birşey yoktur bazı kaliteli ıslak bezler çocuklarda kullanılabilir içinde alkol olmayan ve zehirli maddeler bulunmayan ıslak mendiller bebekler için zararı pek fazla değildir bu yüzden kullanılabilir ıslak mendilleri zararların deginilmek istersekde bazı kalitesiz ıslak mendillerde ise çocuklara çok zararlıdır bu yüzden dolayı kullanmayın zararlı ıslak kendilerini ve neyin içinde ne olduğunu bilin

Son yıllarda hem yetişkinlerin hem bebeklerin hijyen temizliğinde ıslak modeller çok kullanılmaktadır. Islak mendillerin içeriğinde alkol, parfüm ve kimyasallar bulunduğu için özellikle bebeklere çok zararlıdır. Bebeklere, bebekler için özel olarak üretilen alkolsüz , saf su içerikli ıslak mendiller kullanılmalıdır.

Önceden ıslak mendil kullanımı sağlıklı diye bilinmekte idi ama şimdi izotonik su diye birşey çıktı ve bebek cilt sağlığı için bunu tavsiye ediyorlar.

Zararlıdır çünkü ıslak mendili üzerinde kimya çervesinde üretilği için içerinde zararlı kimyasal bileşenler vardır.

Bebeklerde alkol bulunmayan ve tamamı ile bitkisel olan ıslak mendiller kullanılmalıdır. Diğer türlü alkol içeren bazı ıslak mendiller , kolonyalı olan mendiller bebeklerde tahriş etkisi yapabilir.

pek tavsiye ettiğim bir durum değil çünkü içerisinde birçok kimyasal ve zararlı madde bulunuyor bebekler de çok küçükler ve hassaslar çabuk etkilenirler.

Bebekler hassastır. Tenleri çok narindir. Ondan dolayı ıslak mendil kullanmak gerekiyor. Annelerin bebeklerin altına yaptıklarında ilk yanında olması gereken araç ıslak mendildir. Çok kullanışlı olması yanında aslında sağlık açısında fazla zararı olmasa da bebeklerde kullanmak çok da doğru olmayabilir.
image">image

Islak mendili kullanacaksanız içeriğinin temiz ve vegan olmasına özen gösterin ama bunun yerine tek kullanımlık ıslatılabilen bezler var onları kullanmanız bebeğin sağlığı açısından daha iyi olur.

1 Beğeni

Islak mendiller kimyasal maddeler içerdiği için çocukta sağlık konusunda büyük sorunlar yaşatabilir. Kullanılacaksa da kimyasal madde kullanılmayan ıslak mendiller tercih edilmelidir.

2 Beğeni

Kimyasal madde ve alkol içeren ıslak mendiller bebekler için oldukça zararlıdır. Ancak bebekler için özel ıslak mendiller vardır. İçeriğinde kimyasal madde bulunmayan ıslak mendilleri kullanmasının zararı yoktur.

3 Beğeni