Bebeklerde kanguru kullanımı hangi aylarda uygundur?

Bebeklerde hangi aylarda kanguru kullanımı uygundur?

Yeni doğan aparatı ile yeni doğan bebeği kanguruda taşımak sağlıklı mıdır?

İlk aylarda kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Kemik yapısında bozukluklara sebebiyet vermemesi açısından.

Kemik yapısına zarar vermemesi için 2 aydan sonra kullanılması tavsiye ediliyor.

artık her aya uygun var Yenidoğan kanguruları bile var.

2. Aydan sonra kullanılıyor yenidoğan aparatı ile birlikte. Doktora da danışılması gerekiyor tabii ki

Yenidoğan bebeklerde doktorlar pek önermiyor hatta yastık bile kullanmayın diye var . Bebeğin kemik yapısının bozulması durumu olacağı için bende kullanmam.

yenidoğan olmak üzere aparatıyla birlikte 10. Ayına kadar kullanılabilir ben öyle düşünüyorum

ilk aylarda kullanımının zararlı olacağını düşünüyorum çocuk kemikleri daha çok taze olduğundan en az altı ay sonra kullanılabilir

Açıkçası bu sorunun cevabını bilmiyorum ama şahsi görüşüm bebeklerin en az 4 aylıktan itibaren ana kucağı veya kanguruya koyulacağı yönünde.

Eğer ergonomik kanguruysa yenidoğan aparatıyla kullanılabilir. Zaten bebekler yenidoğan döneminde dışarı pek çıkarılmıyor, çıkarılsa da ana kucağında taşınıyor. İlla bu şekilde taşınacaksa kanguru yerine sling tercih edilebilir. Kanguru tam olarak 4 aydan sonra kanguruya uygun hale geliyorlar. Bebeği içe dönük şekilde bacaklar M pozisyonunda kanguruya oturtabilirsiniz.