Bebeklerde zeka nasıl geliştirilir? Bebek zekası gelişimindeki bilimsel yöntemler nelerdir?

Bebeklerde zeka nasıl geliştirilir?

Bebek zekası gelişimindeki bilimsel yöntemler nelerdir?

Bebeğin görsel uyarılara ihtiyacı vardır ve bu durum da yapılan hareketlerin önemi de vardır. Örneğin bebeği kucağına alarak onu dolaştırırken etrafında ne varsa ona gösterebilirsin veya müzik dinletebilirsin. Mesela bebeğin ilk aylarında beşiğin üzerine farklı renklilerle hareket eden oyuncaklardan alıp dikkatini çekebilirsiniz. İlk aylar da koku duyuları çok güçlüdür. o yüzden annelerini de kokularından tanırlar. Bu dönemde farklı kokular koklatarak beyin hücrelerini ölmemesini sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin yüzüne gülümseyerek ona masaj yapıp ismini söyleyebilirsiniz. Onunla sık sık göz teması kurun mesela konuşurken. Bebeğimizi biz nasıl besler nasıl davranırsak yetişkin olduğunda üzerinde derin etkileri olacaktır.

Bebekte zeka gelişimi için mümkün olduğunca oyun oynamasına dikkat edilmeli, onunla bol bol oyun oynanmalıdır. Oyun, zeka gelişiminde en önemli faktördür.

anne karnındayken bol bol omega3 alınması lazım. Sonra da anne sütü yeterince alması ve ek gıdaya geçtiğinde ise beyin gelişimi için gerekli besinler tüketilmesi gerekir.

bebeklerde yaradılış olarak tüm organları gelişmeye devam ediyordur aldığımız besinlerden

bebklerin zekasını geliştirmek için görsek hafızasını geliştirmek lazım mesela görsel olarak matematik öğretmemiz lazım önceden görüp harfleri sonradan büyüyünce hatılaması gerekir bebeğimizin yanında piyano çalmamız lazım ona kitap okuyup bilgi darağacını geliştirmek lazım

bebeğin ayına yad atasına yani gelişimine uygun oyuncaklar alınmalıdır ve onunla yaratıcı oyunlar oynanmalidir.ornegin bir oyuncağını kaybedip bulması sağlanırsa bebegin hafızası gelişecektir.