Bebeklere anne sütü ile birlikte mama verilmesinde bir sorun olur mu?

Bebeklere anne sütü ile mama verimesinde bir soun olur mu? Bebeğe zarar verir mi.

Bebeklerin gelişiminde anne sütü çok önemlidir. İlk altı ay anne sütü önerilmektedir. Annenin sütü yetmiyor ya da hiç gelmiyor ise mecburen verilmelidir. Süt az ise süt yapıcı besinlerle beslenmeli gereken sabrı ve gayreti göstermek gerekir eğer süt hiç gelmiyor ise doktor önerisinde kullanılabilecek mamalar verilebilir. Altı aydan sonra takviye edici mamalar süt ile birlikte verilebilir.

Anne sütü verilmesi elbette gerekir. Anne sütü içmeyen cocuklarda buyume fazla gozukmez.
Mama yemek bence pek iyi degildir cunku cenemizi guclendirmez ve 20 lik disi cikinca bebebin aldirmak zorunda kalir

Anne sütü herzaman önceliktir ama bebek doymuyor ve annenin sütü azsa mama da verilebilir,zaten başka bişey de verilmez.Mama bebeğe zarar vermez çünkü mama zaten bebekler için özel olarak üretiliyor,normal sütte verilmez bu yüzden mama yemesi doğru olur…

Eğer bebek anne sütü ile doymuyor ise doktor gözetimi altında mama verilebilir. Fakat mama başlama yaşı bebeklerde 6 ay oluyor genellikle eğer ondan once yemesi gerekiyor ise doktor veya hekime sorarak kullanılır. Genelde gelisimi geç olan ve anne suyu yetmeyen doyurmayan bebekler mama kullanır ve hem anne sütü hemde hazır mama kullanır. En önemlisi de çocuklara gerekmediği sürece mama verilmemelidir. Ve her mama ayrı ay türü olarak kullanılabiliyor. Her ay farklı mama da kullanılaniljyor. En fazla kullanılan mamadir anne sütüne göre ve bu cok sağlıksız bir deg olarak düşünüyorum.

">

Anne sütü az ise doktor ek olarak mama vermeyi önerebilir. Aksi takdirde anne sütünün yeterli olduğu durumlarda mama bebeğe fazla gelecek ,bebekte mide bağırsak problemlerine yol açacaktır.

Çocuklar anne sütü yetmediğinde yani yetmediği düşünüldüğünde mama veriyorlar ama Allah her insanın kendi çocuğuna yetecek kadar süt veriyor insanlar bu teslimiyetle zaten çocuklarına emzir seler bir sıkıntı olmayacak ama insanlar ne yapıyorlar ay çocuğum doymadığı ağlıyor diye hemen mama veriyorlar Aslında mamalar çok zararlı onun yerine evde bir nişastayla muhallebi yapıp onu verseler en azından o bile Bence mamadan faydalıdır ki çocuk emdikçe süt gelir benim uzun zaman sütüm olmadı ama çocuğu gene de emzirdim ve sonra inanın 22 ay çocuğumu emzirdim