Belli bir yaş üstü insanların sosyal medya çılgınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Belli bir yaş üstü insanların sosyal medya çılgınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence bir bakıncası yok. İstedikleri gibi sosyal medya kullanmaları en doğal haklarıdır. Yaşlıladımızın teknolojiyle iç içe olmaları benim hoşuma gidiyor.

Komik buluyorum hele birde sosyal medyayı evlenme proğramı statüsünde görmeleri dahada komik profil resimlerini bile gençlikte çekilen fotoğraflarını koyuyorlar

Yaşı büyük insanlar ilk defa sosyal medya ile tanışıyorsa gençler hızlı şekilde anlattıkları için anlaşmazlıklar oluyor. Yaşı büyük insanlar anlayınca gençlerden daha iyi kullanıyor.

Tabi hakkıyla güzel bir şekilde kullananlar hariç sonuçta teknolojiden faydalanmak onlarında hakkıdır

Buda kişide bir heves yaratan durum. Bu yüzden bazen tuhaf ama genel olarak normlar karşılıyorum çünkü sosyal medya kullanmayan kişi kalmadı neredeyse ?

Boş vakit öldürmeye çalışıyorlar yeni nesile ayak uydurmak için çok saçma geliyor mesela anneannemin ve dedemin facebook’u var ne işleri var oturup namazlarını kılmalılar

Teknolojinin nimetlerinden onlarında faydalanmak hakları bence .

Çok saçma buluyorum belli bir yaşa gelmişsin sonuçta git Allah için bir kaç şey yap gerçi Allah için birşey yapmak için belli bir yaş gerekmez fakat bu durum çok saçma bırakın gençliğe kalsın bu tür şeyler. Sosyal medya yaşlılar için hiç uygun olan bir yer değil.

Saçmalıktan başka bir şey değildir. Neredeyse telefonu hiç kullanmamış yaşlılar bile artık kim ne yapıyor, kiminle derdine düştü.

malesef çok trajikomik.sürekli kendilerini birşey paylaşmak zorunda hissetmeleri de ayrı bir durum.

Sosyal medya ve/veya geniş hali olan internet bildiğim kadarı ile herhangi bir üst yaş sınırı olmayan mecralar. Hal böyleyken belirli bir yaş üstü insanların bu gibi alanlarda hesap oluşturmaları ve buralarda takılmaları neden kötü veya uygunsuz olsun.
Asıl bu tarz yaş sınırı takıntısı kişilerin sosyal medya ve interneti kullanmasının yasaklanması taraftarıyım. Nedeni ise geneli kendine genç diyen bu kesim bugün sanal ortamda yaptıkları kısıtlamaları ileride gerçek hayatta karşımıza çıkartma potansiyeli yüksek yasakçı ve bağnaz karakterler olma yolunda ilerlemektedirler.

Bana göre yanlış bir davranış değil. Hatta belirli yaş üstünde sosyal medya kullanmayı daha uygun buluyorum. İşleri yok, güçleri yok herhangi bir uğraşları yok ve boş vakitleri bol. Boş vakitlerini eğlenceli geçirmek için sosyal medyaya başvuruyorlar. Gençlere bu konuda biraz daha değişik bakıyorum aslında. Yaşları genç, yapacak aktiviteleri çokken vakitlerinin hepsini sosyal medyada boş boş geçiriyorlar. Sosyal medyada vakit harcamak yerine gezip dolaşabilirler, eğlenebilirler yani vakitlerini değerli bir şekilde harcayabilirler.

7den 77e herkesin ulaşabileceği platformlar varsa eğer kullanmalarında da bir sakınca görmüyorum ben. Biraz değişik kullanıyorlar fakat nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yapsınlar saygım var her zaman

Azmışlar ve akıllarını yitirmişler insan yaşımda başından utanır biraz

Hiç bir zaman anlam veremediğim bir haraket. İnsanı sosyal medyadan soğuttular. Bazıları dolandırılıyor. Programa çıkıp ağlıyorlar. Çok saçma buluyorum kullanmalarını.

Belli bir yaşa gelmiş insanların sosyal medyayı kullanma şekli gençlere farklı geliyor olabilir.Sosyal medya kullanımında bir yaş kısıtlaması yoktur.Yaş almış kişilerin sosyal medyayı kullanımı yaş almamış kişilerce neden acayip karşılanıyor anlayamadım.Gençlere göre komik görünebilir ama gençlerin sosyal medya kullanımı hep mi normal yada muhteşem.Bilinçsizce kullanılan hesaplar herkes için aynı yorumu alır.Sosyal medya çılgınlığını yaşa göre değerlendirmeyi uygun bulmuyorum.Kendisine zarar veren nitelikteki kullanımların,kişilerin yakınları, dostları tarafından uyarılıp,doğruya yönlendirilmeleri daha uygun olur.Yaşlıların bilgi eksikliğinden yanlış kullanım içinde olduğu ifadesi kabul edilebilir ancak onların küçümsenip hakkı olmadığı gibi yaklaşım hoş olmaz.Nasıl ki her yaş grubu istediğini yapıyorsa onlarda yapsın.Çok tatlılar ayrıca.Kendilerini iyi hissediyorlarsa sosyal medyayı sonuna kadar kullansınlar :slight_smile:

Sosyal medyayı kullanmayı becerebilrnlerin bunu yapamayanlar üzerinde üstünlük kurma derdinden başka bir şey değil

Sosyal medyayı biz gençler ne kadar kullanıyorsak orta yaş üstü diyebileceğimiz büyüklerimizin de buna hakkının olduğunu düşünüyorum. Ancak orta yaş üstü yeni fenomenlerimizin olması banada tuhaf geliyor ve onların tiktokta yada başka mecralarda dans edip ,saçma videolarda baş göstermesinden hoşlanmıyorum.

İnsanın yaşı ne olursa olsun, sosyal medyayı da abartmadan kullanmak gerekir. Sosyal medya bağımlısı olmak, her yaşta insanın insan ilişkilerini olumsuz etkiler.