Bengal Kaplanı nasıl bir hayvandır? Özellikleri nelerdir?

Bengal Kaplanı nasıl bir hayvandır? Özellikleri nelerdir?

kediler içinde en büyük kedilerdendir Erkği dişisine göre 2 kat iridir dişleri çok güçlüdür
yapıları itibariyle çok hızlı olmayan hayvanlardır
yüksekliği ortalama 1 metre uzunluğunda oluyor.
Çin,Buta gibi ülkelerde çok fazla Bengal Kaplanı bulunur.

Fiziksel olarak çok güçlü bir hayvandır.Dişleri ve çene yapısı oldukça güçlüdür.Bacak yapıları da kuvvetlidir.Postunun deseni ve rengi dikkat çekici güzelliktedir.Erkekler dişilere göre hem daha ağır hem daha kalıplıdır.Tahmini olarak erkeği dişisine göre 2 katına yakın ağırlıktadır.Bengal Kaplanı Nepal,Butan,Bangledeş ve Çin gibi ülkelerde bulunmaktadır. En fazla Bengal Kaplanı Hindistan’da bulunmaktadır.

Kediler alanında yani kendi çapında en yırtıcı ve en büyük hayvan olarak bilinir bir çitaya göre hızlı koşamaz nedeni ise vücut ağırlıkları ve yapıları biraz büyüktür evcileştirilmemelidir.

Kedi familyasına ait bir türdür.Desenleri çok güzeldir bu kedilerin.Erkeği çok fazla büyüktür.Uzakdoğu ülkelerinde yaşarlar.

Bengal kaplanları vahşi doğa çok çok azdır çok fazla avalanınlan hayvan türlerinin başında gelir kürkü için kemikleri için çokça kaçak avcılar tarafından avlanılan bir türdür koruma altında olmalarına rağmen sayılarını korumak güç bügün ancak barınaklar da esaret altında bulanabiliniyorlar.
Bu kaplanlar kedi türlerinin en güçlüsüdür ve aksine cüssenie göre çok sıçrayabilir koşabilir çok seri hareketler yapabilir.
Onun kürkündeki desenleri sayesinde ve mükemmel avcılık gizlenme becerisinden dolayı onu orman da görmeniz mümkün değildir ormak çıt ses çıkarmadan ilerleyebilir eğer ormandaysanız ve yakınınızda bir kaplan geziyorsa onun farkında olmanız imkansız gibi bir şeydir ancak çok iyi bir koku duyunuz olması ve kaplanının kokusunu tanımanız lazım kaplan olduğunu anlamak için ve avlarına arkadan saldırırlar çok eşsiz nadir bir kedi türüdür.