Benzin ve motorinde indirim bekleniyor.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 18 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 32 kuruş indirim bekleniyor.

nasıl bir hala geldiysek benzin indirimini gündem olarak takip ediyoruz. Yazık halimize. Arıca 5 kuruş indirim yapıp 15 kuruş zam yapınca pekte bir anlamı olmuyor.

Genelde benzin ve motorine indirim yapıldığı zaman, akabinde yeniden zam yapılır. Dün geceden itibaren benzine litre başına 28 kuruş indirim yapıldı. Umarım dolar ile paralel olarak bundan sonraki süreçte de indirmler devam eder.

Yani artık böyle haberleri duydukça şaşırıyorum çünkü gerçekten kulağa tuhaf geliyor . Biz ülkece hem zama alıştığımız için indirim olunca bir yadırgıyoruz. İndirim olsa da onu bizden başka şekilde misliyle almayı başarıyorlar yani Aslında biz kar etmiş olmuyoruz.Biz ülkece hep zarardayız.

indirimi az yapıyorlar ardından fiyatları yükseltiyorlar. Önce halkı sevindirmeye çalışıyorlar sonrada vay halimize. Her şey o kadar pahalı ve zamlıki. Alamayanlara yazık . Onları düşünen bir devlet olmalı.

Çok az bir indirim olmuş. Anladığım kadarıyla da indirimin ardından genelde zam yapılıyormuş.

Benzin ve motorine sürekli zam geldiği için bu indirimlerin aslında bir önemi yok, çünkü bir zaman 30 kuruş zam yapılıyor, bir süre sonra 15 kuruş indirim yapılıyor. En pahalı petrol kullanan ülkeler arasındayız.

Çin ile ABD arasındaki kur enflasyonu ve kur savaşları son 4 ayın en düşük dolar kurunu görmemizde etkili oldu.(5.48) Onun dışında genel bir indirim söz konusu. Fakat indirimler bi’nevi göz boyayıcıdır. Çünkü indirimlerin hemen arkasından zam yapılması kaçınılmazdır.

Bence belediye çok yanlış yapıyor. Çünkü ilk önce bindirim sonra indirim yapıyor. Bu çok saçma madem indireceksin niye bidaha bindiriyorsun??? Yalan mıyım???

Gerçekten bana çok komik geliyor. Çünkü benzin ve motorine zam gelmesi ve düşmesi gibi kur hesabı gibi inişli veya çıkışlı şekilde çıktığı için insanlara çok komik gelebiliyor. Çok indirim yapılsa en azından cebimizi yakmaz ve bir nebzede bizim için çok iyi olur.

Son zamanlarda herşeye çok fazla zam gelmektedir.Eskidende zamlar oluyordu fakat son zamanlardaki zam oranları yada faturada bahsedilen yuvarlamalar tüketicinin belini iyiden iyiye bülmektedir.Yapılan indirimler sadece göz boyamak için çünkü yapılan zam %15 ,indirim ise %2 olunca pek bir anlamı olmuyor bu indirimlerin.

Piyasalarda bahar havası esmeye devam ediyor.Bayram önü indirim haberleri iyi geldi.Herkes gönlünce bayram geçirsin iyi haberlerin devamı gelsin.

Umarız ki beklenen indirim gelir. Bu durum daha ucuz bir araç seyahatine, toplu taşımacıların daha ucuza yakıt alarak daha çok kar etmelerine ve istihdamına, bu kişilerin ailelerinin daha iyi şartlar altında olmasına, ancak karın büyük kısmının sahibi olan akaryakıt istasyonlarının sahiplerinin sabit kar oranından dolayı kar miktarındaki düşüşe sebep olacaktır. Unutmayın ki büyük pazarı olan marketlerin pazarlarındaki her kuruş değişimi bir çok kişinin hayat kalitesini değiştirebilir. Ayrıca bu indirim toplu taşıma araçlarının zamlanma zamanını geciktirebilir ve fiyatları aşağı indirecek miktarda olmasa da daha çok gezme imkanı sunabilir. Gezerek çevremizi öğrenmeye kalktığımızda hesaplarımızın içerisinde yakıt maliyeti yer almaktadır. Ancak indirim oldukça bu hesaplar düşecektir.

Benzin ve motorindeki indirim evet söz konusu ama indirim adı altında zam yapılıyor. Halkın tepki vermemesi için önce kuruşlarla indirim yapılıyor daha sonra indirim haberine millet "indirim " yapılmış diye sevinirken birden bir zam gelir millet bunun farkına varmaz malesef. Oluşacak tepkilerin önüne geçilmek isteniyor tabi ama halkı bence bu konularda da kandırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Daha başka yollar bulunsun . Çünkü birçok kişi bunun farkında.

İndirim olması bir şeyi değiştirmiyor maalesef. Hükümet bir yerden kısıp diğer yere yüklüyor. Artık her gün zam haberleriyle karşılaşıyor. Zam gelmeyen neredeyse bir şey kalmadı. Temel ihtiyaçları karşılamak bile zorlu bir göreve dönüştü. Tasarruf ede ede tüketim azaldı. Tüketimin azaldığı yerde üretim olmaz. Üretimin bittiği yerde ise iş olmaz. İşin bittiği yerde para dönmez. Paranın dönmediği yerde ise sonuç felaket olur.

Yani o kadar kötü bi haldeyiz ki benzine gelem 3 kuruşluk indirime bile sevineceğiz, tamam hadi benzine indirim geldi, dolar düştü bilmemne, yahu bu elektriğe gelen yüzde 15 lik ve sigaraya 5 ayda gelen 5 tl lik zammı napacağız? Bir yerden indirim geliyor bir yerden bindirim. Kaşıkla verip kepçeyle almalarına biz müsade edersek daha çok 3 kuruşluk indirimlere sevineceğiz, kimse hakkını aramıyor susuyoruz.


Benzin fiyatında bu gece yarısından geçerli olmak üzere 28 kuruş indirim bekleniyor. Yanılmıyorsam uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatının düşmesi ve dolardaki gerileme nedeniyle yapılacak indirimin ardından motorine de indirimin geleceği söyleniyor.

Ne kadar söylerlerse söylesinler çok fiyatın düşeceğini sanmıyorum İnşallah dedikleri gibi olur biz de rahat ederiz

Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz gerçekten benzin indirim haberlerini gözler olduk…Bir yerden bir yere gitmek artık iyice imkansız oldu ! Üç kuruşun hesabını yapar olduk Allah sonumuzu hayır etsin…

bu indirimi bekleyen birçok insan vardı ve zamanı geçmişti tam zamanında geldi