Berat Kandiliniz Kutlu Olsun

Berat Kandiliniz Kutlu olsun.

Berat Kandili nedir?

Teşekkürler sizinde kandiliniz kutlu olsun. Dualarda buluşmak dileğiyle:slight_smile:

hepimizin berat kaandili kutlu olsun.

Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Berat Kandiliniz Kutlu olsun.

Teşekkür ederim Allah razı olsun sizinde kandiliniz mübarek olsun.

Sizin de kandiliniz mübarek olsun berat kandili 3aylarda kandillerden birisi olarak kutlanır miraç berat gibi isimler verilmiştir

Hayırlı kandiller herkese, berat gecesi günahların affedildiği, duaların kabul olduğu özel bir gecedir.

Tüm sitenin Beraat Kandilli mübarek olsun :slight_smile:
Berat Kandili Saban ayının 15’inde kutlanır. 14’ünü 15’ini bağlayan gecedir. Mübarek gün ve geceler arasında yer alır. Daha sonradan kandil olmuştur.

Teşekkürler herkesin kandili mübarek olsun. Bütün müslüman aleminin.

Hayırlı kandiller herkese Ramazan ayının gelmesi dileklerim ile. Berat Kandili Şaban ayı’nın 15. gününe denk gelen geceye Berat Gecesi adı verilmektedir.

Teşşekür ederim İslam aleminin berat kandili kutlu olsun

Teşekkür ederim kardeşlerim sizinkide kutlu olsun canlar

Allah razı olsun sizin de kandiliniz mübarek olsun

Tüm İslam alemin kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşallah tüm insanlık artık barış ve huzur içinde yaşar.

Hayırlı kandiller herkese. Bütün dualarınız kabul olsun inşallah.

Teşekkür ederim. Sizinde Berat Kandiliniz mübarek olsun. Sizin sayenizde evime bulaşık ayda 100 lira ile bulaşık makinesi aldım. Teşekkür ederim.

teşekkür ederim sizinde. Berat kelimesi; kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak anlamına gelmektedir. Berat ve beraet, beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak anlamlarındadır. Mü’minlerin bu gece günah yüklerinden kurtulup, ilâh bağışa ermeleri umulduğu için, sözlük manasına uygun olarak “Berat Gecesi” denilmiştir.

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır

Berat kelimesi; kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak anlamına gelmektedir. Berat ve beraet, beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak anlamlarındadır. Mü’minlerin bu gece günah yüklerinden kurtulup, ilâhî bağışa ermeleri umulduğu için, sözlük manasına uygun olarak “Berat Gecesi” denilmiştir.

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.

Bir daha kopya içerik kullanmayın.