Beyaz çamaşırlar nasıl yıkanmalı? Beyaz çamaşır yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Beyazların beyaz kalabilmesi için fikirlerinize ihtiyacım var.

İçerisine hiçbir renk karıştırmadan sadece beyazlarlar yıkanmalılar. Çok sıcak olmayan suyla yıkamalısınız tercihen 30 derece. Çamaşır suyu kullanmayın çünkü bir süre sonra sarartıyor beyazları. Makinenin deterjan bölümüne karbonat ya da limon suyu dökebilirsiniz ara sıra. Beyaz kalmalarına yardımcı olur. Ama limon suyunun içerisinde limon parçaları olmamasına dikkat edin.

Beyazların beyaz kalması adına renkli kıyafetlerle asla makinaya atılmamalıdır. Çamaşır suyunda çok beklememlidir. Aspirin sıkılabilir lekeler varsa.

Beyaz kıyafetleri atarken aralarında renkliler olursa eğer renk verir bu yüzden dikkat edilmesi gerekir.

Beyaz çamaşırları çamaşır makinasına atarken aralarında renkli çamaşır olmamasına dikkat edin aksi taktirde bütün beyazlar renkli olan çamaşırın renginden olur.

Beyazlar mutlaka ayrı yıkanmalı, araya renkli karışmamalı, kaliteli deterjanlar kullanılmalı

Beyaz çamaşırların parlak kalmasını sağlamak kolay değildir. En küçük leke bile kendini gösterir ve çabalarınızı boşa çıkmış gibi hissettirir. Beyazların parlak kalmasını nasıl sağlayacağınızı ve grileşmesini nasıl engelleyeceğinizi bu beyaz çamaşırları yıkama rehberimizde bulabilirsiniz.

Her gün yaptığımız birçok ev işi arasında, çamaşır yıkamak çok kolay bir iş gibi görünür. Çamaşırları çamaşır makinesine koyun, deterjan ekleyin ve başlat düğmesine basın. Süreç basit görünse de, yanlış yıkama kıyafetlerinizi olumsuz etkileyebilir, bu nedenle çamaşırlarda mükemmel sonucu elde etmek için gerekli adımları izlemek önemlidir. Beyaz gömleklerin griye dönüşmesini nasıl önleyeceğinizi, renkli kıyafetlerinizi sıralamanın doğru yolunu ve kıyafetlerinizi, nevresimlerinizi ilk aldığınız gibi yepyeni tutmak için bilmeniz gereken temel ipuçlarını öğrenin, Bazı ilk adımlar şöyle:

Beyazları ve renkli çamaşırları ayırın
Çamaşır yıkama talimatlarını izleyin
Önce lekeleri çıkarın
Beyazlarda kimyasal madde kullanmayın
Beyazları nasıl beyaz tutarım?
Beyaz eşyaların griye dönmesinin veya matlaşmasının ana nedeni yanlış yıkama ve yanlış renk sıralamasından kaynaklanmaktadır. İnsanlar genellikle renklilere göre daha az beyaz çamaşıra sahiptir, bu nedenle beyazları renkli giysilerle karıştırma eğilimindedirler. Ne yazık ki, çoğu kumaş türü - özellikle pamuk - renksiz değildir, bu nedenle boya molekülleri yıkama suyuna tutunur ve en belirgin şekilde beyaz ve diğer hafif renkli kumaşlara yerleşir. Çok kirli çamaşırların çarşaf gibi az kirli çamaşırlarla yıkanması da pisliğe neden olabilir. Kirlerden kurtulmak için yeterli deterjan eklemediğiniz sürece, temizlemek istediğiniz diğer kıyafetlere bulaşır. Su kalitesi de beyazlarınızın çamaşır makinesinden nasıl çıktığını etkileyebilir. Demiri yüksek ve sert su (kalsiyum ve magnezyum açısından zengin) deterjanları daha az etkili hale getirebilir ve lekelenmeye neden olabilir.

Beyaz çamaşırlarımızı yıkarken içerisine renkli çamaşır karıştırmamalı ve doğru deterjan kulunılmalı .

Sodyum hidroksit kullanılıyor fakat direk bunu kullanman senin için tehlikeli olabilir marketlerden çamaşır suyu alıp kullanmalısın fakat eğer kıyafet kötüyse veya kalitesizse ne yaparsan yap düzelmez aksine kimyasal uyguladıkça mukavemeti düşer.

BeyaZlar için özel deterjan kullanılmalı. Ve 60 derecenin üstünde yıkanmalı. Çok kirli bir parça varsa önceden el ile yıkanmalı.

beyazların yıkanması için beyazlar düşük ayarda siyahlarla ayrı yıkanmalıdır diye biliyorum

Beyazları yıkarken içerisine farklı renk katılmamalı ve yüksek sıcaklıkta ,beyazlar için deterjan kullanılmalıdır.

sadece beyaz kiyafet olmadi ve 90 derecede yikanmalidir

30 çok az değil mi ben hep 60 da yikiyorum

30 çok az değil mi ben hep 60 da yikiyorum

ben yüksek ayar diye biliyorum bak kafam karıştı şimdi

makinaya atılırken beyazlı kıyafetlerle atılmalı sadece renkli kıyafetlerle atılırsa rengi değişir o yuzden buna dikkat edilmeli. Beyazlılar için deterjan alınıp onunla yıkanmalıdır.

Beyaz çamaşırları 60 derecede pamuklu ayarında ön yıkama yapılarak yıkanması gerek ve makineye çamaşır konulurken renk uyumuna dikkat edilmelidir.

valla ben beyazları çamaşır suyu ile normal suda koyyruz tabi bı legende 1 saat bekltyorum ondan sonra atyorum makinaya mesela beyaz tül perde güneşlik içinde bı tane bulaşık Mak tabledi 2 tane küp şeker at mis gbi bembeyaz yikiyor

Beyaz çamaşır renklilerle karıştırılmadan yıkanılmalıdır .