Beyaz saçları koparınca çoğalır mı? Evde beyaz saçları doğal yöntemlerle yok etmek mümkün mü?

Beyaz saçları koparınca çoğalır mı? Evde beyaz saçları doğal yöntemlerle yok etmek mümkün mü?

Beyaz saçları koparmakla beyaz saçların çoğalması arasında hiç bir ilişşki yoktur. Sonuçta o beyaz saçı koparırsanız . Şaft denilen bölgeden kopacağı için kökü duracaktır ve bir süre sonra buradan tekrar aynı şekilde beyaz saç uzayacaktır. Diğer yandan dah adikatli ve derinden koparırsanız foliküllere zarar verirsiniz ve burada tekrar hücre oluşana kadara buradan kolay saç çıkmaz. Saçların beyazlaması hücrelerde bulunan melamin hücreelreinin azalmasında kaynaklanmaktadır. Yani siz foliküllere zarar verecek bir biçimde dipten saçınızı kopartsanız ve burada yeni hücreler oluşup tekrar saç çıkacak olsa bu saç gene beyaz olacaktır. Çünkü başta da söylediğim gibi hücrelerinizde melamin çok az. Ayrıca saçın koparılması sonucu o bölgeden saç çıkmama ihtimali de vardır.

Beyaz saçlar cinsiyet ve yaş farketmeksiniz çoğu insanın başına gelen bir durum olabiliyor.
Kimi zaman saçın çoğu kimi zamanda birkaç tel beyaz bile olsa sorun oluşturuyor.
Beyaz saçları koparınca daha fazla olduğu ise kesinlikle yanlış bir inanış.
Beyaz saçlar saçlardaki renk pigmentinin zamanla azalması ve yok olmasi ile ortaya çıkabiliyor.
Sorun çoğu zaman genetik ve çevresel faktörlerden de kaynaklanabiliyor.
Kesin bir tedavisi olmayan bi rahatsızlığın ise doğal ve farkli çözümleri de mevcut.

 • Hindistan cevizi yağı kürü ;
  *2 bardak hindistan cevizi yağına 3 adet Hint üzümü atılır ve bir kapta bekletilir.
  Bu kur haftada bir defaya mahsus sac diplerine uygulanır ve 1 saat bekletilip durulanır.
 • Soğan kürü ;
 • Soğanların kabuğu soyulduktan sonra ezilir yada rondodan geçirerek ince bir kıvama getirilir ve bu karışım sac derisine uygulanır.
 • Bu karışım 30 dakika saçta bekletilip yıkanmalıdır.
 • böyle birşeyin hiç alakası yok. yani beyaz saçı koparınca beyaz çoğalırmış da. çıksaydı benim çoğalırdı. ilk beyazım 27 yaşımdayken çıktı ve 2-3 tel birdendi. hepsi de görünen yerlerdeydi ve koparırdım. şimdi 27 yaşındayım ve yaş almanın vermiş olduğu bir beyazlık var.

  evde beyaz saçları koparınca çoğalır mı diye sormuşsun ama bence çoğalmaz hatta zarar verir hiç çogalmaz artık berberlerde yapılan saç ekme yapabiliolar berbere gidip yada kızdan kuaför e gidip ektirebilirsin faydalı olduysam ne mutlu bana. :smile:

  Beyaz saçın koparılıp çoğalması yanlış bir inanış diye düşünüyorum,saçlarımıza önem verirsek yeni beyaz saçların önüne tıkamış oluruz tabiki bir süreliğine

  evet çoğalır ve doğal yöntem beyaz saçlarla işe yaramaz

  Bilimsel bir araştırmaya göre saçların zaten aşamadan bir insanın Dünya’ya gelişinden beri zatenşaçların beyaz olduğundan bahsedilmektedir fakat farklı aşamalardan geçende insan yaşının ilerlemesi sonucunda saç köklerinin yüzüne yansımasının altında kalması ile birlikte değişik renklere sahip olduğu bildirilmiştir. Beyaz saçı koparmak sonucunda beyaz saçının çıkacağını olması batıl bir inançtır beyaz saçı koparırsak o saçını yerine başka bir ses çıkmaz Çünkü seçim bölgesinde bulunan çıkardığımız için o bölgede başka bir saat çekmeyecektir çıkacak olsaydı daha değişik siyah ya yine beyaz saç çıkardı. Beyaz saçınn çıkmaması için bu yöntemlerden bir tanesi insanların doğal beslenmesi doğal beslenme sonucunda yaşanan geciktiği için saçların beyazlaması derece ki Ayrıca saç diplerinin boyanması sonucunda Uyar saçların izlenmişti olası bir şeydir o en önemlisi saçların beyazlamasına neden olan erken yaşta insanın böyle problemler ile karşılaştıran strestir. Bu yüzden stres kaynaklarından uzak durmak gerekir.

  Beyaz saçlar koparınca çoğalır.Bunun en doğal çözümü beyaz saçları tek tek makasla kesmektir.Kökünü koparmamak gerekir.Saçında beyazı çok olanlar için tek tavsiyem kendinizle barışık olmaktır.Kimyasala bulaşmayın.Kanser vakaları her geçen gün artmakta.