BİLSEM nedir?

Bilsem nedir? Nasıl bir kurumdur ve kimler oraya giderler?

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet vermektedir.

Öncelikle merhaba.Bilsem:

• Örgün eğitim sisteminde,tüm öğrencilerle aynı sınava tabi tutulup,fakat diğer öğrencilerden ayırt edilen bireysel yetenekli öğrencileri değerlendirme sistemidir.
  • Değerli okurlarım anlayacağınız üzere,özel yetenekli öğrencileri değerlendirmek amaçlı açılmış olan eğitim kurumudur:)
  • Bu kuruma sadece kendilerinin belirlediği özel yetenekli öğrencileri almaktadırlar

bilim ve sanat merkezleridir

Bilsem;Bilim ve sanat ile alakalı olan öğrencilerin yeteneklerini sınana sokup öğrenciler arasındaki dereceler belirlenir.
    Yani aslında genel amaç öğrencileri test etmektir.

Bilim ve sanat merkezlerinin kısaltılmış halidir. Özel yetenekli öğrencileri değerlendirme amaçlı açılmış okuldur.

@ttuba2#886718 BİLSEM nedir?

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel …

Bilim ve sanat merkezinin ilk kuşak öğrencilerindenim. (2010) Bilsem birçok branşta özel dersler verip birkaç tanesini çok geliştirmenizi sağlayan bir kurumdur. 2009 yılında 2 aşamalı yazılı sınav artı 1 sözlü sınavdan geçebilen her öğrenci BİLSEM’e girebiliyordu. Zira ben de nasıl oldu anlamadım ama hepsini geçmiştir. Daha sonrasında sizi Denge 1 sene sonra ise UYUM programlarına alıp etkinlikler yaptırıyorlar. 3.sene ise her branştan eğitim almaya başlıyorsunuz. İlerleyen yıllarda ise sizden 2 branş seçmenizi ve o alanlarda ilerleyip bitirmenizi istiyorlar. Lise 2 ye geldiğinizde bitirmiş oluyorsunuz. BİLSEM’i 1 sene uzatmalı bitirmiş 1 arkadaşım mevcuttu.

BİLSEM yani Bilim ve sanat merkezleri demek. bu bir eğitim kurumudur özel durumu onlan öğrenciler için kurulmuştur.