Bing nedir? Ne işe yarar?

Bing Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bing hakkında bilgi veriniz…

Microsoft’un Google rakip arama motorudur. Google gibi internet kullanıcılarının internette bulmak istedikleri konularda uygun önerilerde bulmak için web sitelerinde uygun yapar. Özelliği diğer arama motorlarının aksine reklam içeriği barındırmamasıdır. 58 dil desteği mevcuttur.

Siz araştırmacı bir kişiliğe benziyorsunuz. Size bir şey sorabilir miyim? Bing arama motorunda bir ara gelen aramalar çok dikkatimi çekti. ‘kelime language: tr’ şeklinde oluyordu. Bunun nedeni ne olabilir biliyor musunuz? Gerçi şimdi böyle aramalar gelmiyor artık. Birkaç ziyaretçi böyle arasaydı çok önem vermezdim ancak çoğunluğu böyle olunca nedenini çok merak etmiştim.
Bir de Google’dan Webhit. net, websurf .mobi, auto. surf gibi sitelerden şu sıralar ziyaretçi geliyor. Bu siteler hakkında bir fikriniz var mı? Bloğuma zarar verir mi? Siteler aktif olmasın diye boşluk yazarak belirttim bu arada…

Bing, Microsoft tarafından oluşturulan ve işletilen, önceki canlı arama, Windows canlı arama ve MSN arama tekliflerini değiştiren bir arama motorudur. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, arama motorunu Mayıs 10 yıl önce yani 2009’da açıklamıştır. Bing, Haziran 2009’da tamamen faaliyete geçmiştir. Bing, web sitelerini arama motoru sonuç sayfalarında sipariş etmek için 1000’den fazla sinyali dikkate alır. Bu arama motoru genellikle Google ile karşılaştırılır.

Bing microsof tarafından kullanıma sunulmuş olan bir arama motorudur.

Bing bir arama motorudur. Google kadar başarılı değildir, 58 farklı dil desteği vardır.

. Bing 58 dil seçeneğine sahip Microsoft tarafından yapılmış google 'a takip arama motorudur.

Mikrosoft tarafından kurulmuştur ve 58 dil desteği de sunabiliyor . Bing mikrosoftun oluşturduğu arama motoru çeşididir . Arama motorundan ziyade karar verme şeklidir .

Arama motoru diğer arama motorları kadar fonksiyonel ve rağbet görmese de kullanışı kolaydır.