Bip Uygulaması Avrupayı Fethediyor!

Whatsapp’ın sözleşme yenilmesinin yankıları halen tüm dünyada sürerken iyi alternatif uygulamalar olarak Telegram, Bip, ve Signal gösteriliyor. Bip’in bu durumu lehine çevireceği aşikardı. Bip’in yurdışında ki kullanıcı sayısı 8 milyon barajına ulaştı, 6 ülke’de ise zirveye yerleşti. Diğer yandan Turkcell dijital çözümlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Ataç Tansuğ yatırımların devam edeceği sinyalini verdi.

%100 TM. Yerli yapım whatsapp! İnşallah kalıcı ölür. Türkcell’e ait olmasına rağmen her operatör tarafından kullanılabilen bir uygulama.

Vay be Avrupa da da artması ilginç acaba Avrupa’da yaşayan Türkler mi yoksa yabancılar mı?

Son haberlerden sonra insanlar bu gibi alternatif platormlara yönelip kullanabiliyorlar.

Daha önce bip kullandım ve çok fazla eksiği vardı bence ama uzun zaman oldu belki şuan düzelmiştir.

Bip genellikle turkcell li olanlar arasında yaygın kullanılırken whatsapptaki sözleşme gerekçeleri nedeniyle herkes tarafından tercih edilmeye başladı. Bence bütün uygulamalar aynı kapıya çıkıyor, ne olursa olsun telefonlarımız akıllı telefona döndüğünden beri zaten hiç bir şeyimiz gizli değil.

teknoloji alanında çok geri kalmış bir ülkeyiz aslında Bu yüzden bu gelişme çok Sevindirici umarım bunun devamı da gelir

Çok güzel bir adım

Çok güzel bir adım

Çok güzel bir adım

Çok güzel bir adım

Whatsapp kendi kendini bitirdi.
Bu haber de çok güzel olmuş.
Yerli uygulamamızın Yurt dışında kullanılıp ilgi görmesi harika bir olay. v

Umarım kalıcı ve gelişmesi devam eden bir uygulama olur ilerleyen zamanlarda da yaygınlaşınca herkesin kullanmasıyla büyük başarılar olur.

Şahsen yapılan onca eleştiri ve hareketten sonra bende bu uygulamaya geçtim. Gizliliğim ve özel bilgilerimin dinlenmesini ve ele geçirilmesini istemiyorum.

Türk yapımı olduğu için güzel bir haber bence. ama hiçbir yazışma uygulamasının güvenli olduğunu düşünmüyorum.

asalım bayrakları biz istesek her şeyi yaparız da üşenmekten olmuyor :smile:

İnsanlar’ın kolay kolay WhatsApp’tan vazgeçeceğini sanmıyorum Am bu tür girişimler de desteklenmeli.

Whatsapp geri adım atmayarak diğer uygulamalara yol açtı. Belki böyle olacağını tahmin etmemiştir ama ülkemiz için güzel bir şey oldu. Bip uygulamasını daha da geliştirirlerse kullanan daha da fazla olacaktır.

Bip yeteri kadar hızlı değil. Kullanmıyorum, tavsiye etmiyorum. Tamam, yerli uygulama ama ben beğenemedim. Onun yerine Telegram’ı öneriyorum. Telegram Bip’e göre çok daha hızlı, stabil ve emojileri çok güzel. Bip kendini güncellerse, uygulamayı hızlandırırsa kararımı bir kez daha düşünebilirim. Bence yurt dışındaki kişilerin Bip’i indirmesinin nedeni Türkiye’deki yakınlarıyla Bip üzerinden konuşmak.

Şahsen ben Bip uygulamasından memnun değilim ve uzun süredir de herhangi bir uygulama kullanmıyorum. Bip uygulaması kullanırken çeşitli problemleri vardı uygulamanın.