Bir günü değerlendirmek için neler yapılabilir?

Bir günü değerlendirmek için neler yapılabilir?

Hava güzelse gezmeye, pikniğe ya da doğa yürüyüşüne çıkılabilir. Evde kalıyorsanız güzel bir film seçilip izlenebilir, tüm ailenizi toplayıp akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ya da sevdiğiniz bir kitabı okuyabilir, mutfağa gidip yeni bir yemek tarifi deneyebilirsiniz.

ücretsiz eğitimlere katılınabilir kitap okunabilir doğa yürüyüşü yapılabilir arkadaş grubuyla

Kendini daha iyi ve daha sağlıklı hissedebilmelisin gün içinde bunun için de sağlıklı beslenip spor yaparak güzel bir gün geçirebilirsin. Kitap okumak da gün içersinde yapılabilecek en iyi ve en rahatlatıcı aktivitelerdendir. Film izleyip müzik dinleyebilirsin bir hobi edinebilirsin. Hayvanlarla ilgilenebilirsin ki bu insanı çok mutlu eder ve rahatlamasını sağlar.

Hobilerimiz ve mesleğimiz doğrultusunda her günü birbirinden farklı olacak şekilde değerlendirmemiz yararlı olacaktır. :slight_smile:

bir günü değerlendirmek için görmediğimiz yerleri ziyaret ederek geçirebilirsiniz

İlk olarak gününüzü planlamak ile işe başlarsanız zamanı daha verimli geçirmiş olursunuz .

Günü güzel değerlendirmek için güne erken başlarsanız. Gününüzün daha çok olduğunu fark edersiniz. Yapmak istediğiniz şeyleri yapmanız için çok vaktiniz olur. Bir gün de yapılacak etkinlikler ders çalışabilir, film, kitap okumak, spor yapmak, bilgisayar da oyun oynayıp dışarı da gezebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz. Veya İnternet den boş zamanlarınızda para kazanabilirsiniz. Bunun için bir çok uygulama veya siteler var. Buralardan para kazanıp ek gelir haline getirebilirsiniz. Sosyal medya da video içeriği üretebilirsiniz. Veya youtube de bir montaj progamı kullanmayı ve edit yapmayı öğrenebilirsiniz. Logo tasarımı yapmayı öğrenebilirsiniz. Yani boş zamanlarda bişeler öğrenip keşfedebilirsiniz. Ticaret yapabilirsiniz bişeler alıp İnternette satabilirsiniz. Örneğin bir ürünü toptan alıp yakında ki çevrenize veya internet üzerinden instagram da felan satış yapabilirsiniz. Şarkı dinleyip şakrı sözü yazabilirsiniz. Resim çizebilirsiniz. Odanızı süsleyebilirsiniz. Müzik aleti çalmayı öğrenebilirsiniz.

+Kitap okunabilir

+Müzik dinlenebilir

+Online derslerin varsa onlara bakılır

+Dizi film izlenir

Dizi izleyebilirsin, kitap okuyabilirsin, ailenle vakit geçirebilirsin, spor yapabilirsin, oyun oynayabilirsin, müzik dinleyebilirsin vb. gibi şeyler yapabilirsin.