Bir ilişkide gerekli olan uyum mudur, zıtlıklar mı?

Mesela sevdiğiniz insana daha çok bağlanmanız için onun sizin ilgilendiğiniz şeyin zıttıyla mı ilgilenmesi gerek yoksa sizin ilgilendiğiniz şeylerle mi, ilgi alanlarınızın vs. benzemesi mi gerek?

Bir ilişkide gerekli olan şey karşılıklı uyumdur. Bir ilişkide eğer uyum birbirine zıt olursa zaten birbiriyle anlaşamaz.

Bence uyumdur. Uyum olmazsa ilişki sürmez. Sen gezmek istersin o oturmak mesela. Tamam en başta zıtlık belki çekici gelir ama sonrasında çekilmez.

Zıtlıkların içinde bile bir uyum yakalamaktır önemli olan. Zaten birbirini gerçekten seven iki taraf varsa ve bir tarafın sevgisi suistimal edilmiyorsa zıtlıkları dahi uyuma çevirmeyi bilecek orta yolu bulacaklardır.

Bence uyum Uyumlu olmak, ilişkide hiç sorun yaşanmaması ya da ilişkinizin mükemmel olacağı anlamı taşımadığı gibi, ilişkide uyum yakalamak da iki tarafın ayrı ayrı mükemmel karakter özelliklerine sahip olmasının ya da bu özelliklerin iki tarafta da tutarlı olmasının çok ötesinde, ilişkinin kendine özgü dinamiğiyle şekillenen bir durum.

Aşk ve sevgi olsun. İlişkiler, zıtlıkları ile de güzel olur. Sevdikten sonra, abartılı olmayan zıtlıklar uyumsuzluklar da ilişkiye güç katacaktır.

Doğada bile belli bir uyum ahenk varken ilişkilerde de uyum daha önemlidir. Belli bir uyum yakalanabilmişse de ufak, detaylardaki zıtlıkların önemi yoktur.

Aile, arkadaşlık ve eş ilişkilerinin hepsinde geçerli olan bir uyum olmalıdır. Uyum içerisinde geçen zaman, bireylerin karşılıklı zıtlıklarını ve olumsuz yanlarını da kabullenmeyi öğretir.

Tabii ki uyum önemlidir ve ortak ilgi alanları olması gerekir ki birbirleriyle zaman geçirirken eğlensinler ama biraz da zıtlık gerekli bence, her konuda uyumlu olup aynı fikirde olunursa bir zaman sonra monotonlaşır gibi. Zıtlığın içindeki uyumu yakalamak daha güzel olabilir.

Tabikide uyumdur. Uyum olmadiktan sonra ilişki yaşamanın ne anlamı kalır. Zıtlıklar yaşanan bir ilişkide kişiler birbirini tuketecektir.

Bir ilişkide gerekli olan kesinlikle uyumdur, ilişkide olan zıtlıklar ilişkiyi zora sokar hatta ilişkinin bitmesine bile sebep olabilir.

Bence her ikisi de olmalı uyumun yanında küçük zıtlıklarda farklı şeyler katar güzel olur bence.

bu tarz şeylere çok takılmayın sevgi ve saygıyı kurun gerisi zaman işidir

Uyumdur bence ama böyle ufak zıtlıklarda olsa güzel olur

Tabiiki de uyumdur. Uyum olmazsa bir süre sonra ilişki biter devam etmez artık.

Uyumdur. Zıtlıklar başta ilgi çekici gelebilir. Zaman geçtikçe boğulmaya başlar kişi bence.

Uyum onemli ama bazı iliskilerde zıt kutuplar birbirini ceken kavramı diye bir durumun yani mesela ben bu kisiyle asla olmazdim dedigin kisi hayatinin merkezi olabiliyorr :woman_shrugging:

İlişki bence uyum içinde yürütülmelidir. Zıtlıklar dolu bir ilişkinin sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Hiçbir noktada buluşamamak, görüş ayrılıkları yaşamak ilişkinin güzel şekilde yürümesini engelleyebilir.

Zıtlık bir yere kadar iyi gelebilir ama ilişkinin sürekliliğinde uyum önemlidir. Kimse zıt olacağı bir kişi istemez.

İlişkinin özelliğine göre her ikisi de gereklidir. Zıtlıklar ilişkilerde olması gerektiği kadar olmalıdır, zira zıtlıklar gerçek kişiliği ön plana çıkarır. Bazı durumlarda da uyumluluk ön plana çıkmalıdır. İlişkinin devamı için gereklidir.