Bir ilişkide kaybetme korkusu olan insan karşısındaki kişiye nasıl davranması gerekir?

Bir ilişkide kaybetme korkusu olan insan karşısındaki kişiye nasıl davranması gerekir?

nasıl bir ilişki olduğunuda belirtirsen sanırım daha iyi olurdu patron işçi, öğrenci öğretmen, kız erkek aşk, yani hemen ahçı uşak bahçıvan şoför ilişkisine bağlama diye kız erkek aşk ilişkisi diye yazdım özür dilerim nasıl yorum yapacağımı bilemedim:

Kaybetme korkusu varsa sıkıntılı durumlarda alttan almalı ve sevgisini belli etmelidir bence.

İlk ne yaparsa kaybedeceğini bilmesi lazım. Aşkta da olsa dostlukta da herkesin bir kırılma çizgisi var. O çizgiyi bilip geçmediği sürece karşıdakini kaybetmemiş olur.

Dürüst davranmalı ve asla yalan söylememli karşı taraf yalanı yakaladığı zaman ilişki anında zarar görür ve temelden çok ciddi çatlaklar alır ve en ufak bir darbede yok olur gider.

İlişkide kaybetme korkusu olan kişinin hisleri tek taraflı ise bu duyguya kapilmasinin nedenlerini anlamalı ve bu nedenleri partneriyle konusmalidir. Karşısındakinin değerini bilmeli,gereksiz evhamlara kapılmadan ilişkiye öyle devam etmelidir.

Kaybetme korkusu olsa bile belli edilmemeli. Karşı tarafın niyetini bilemeyiz. Kaybetmekten korkup kendisini ezdirmemeli diye düşünüyorum.

Herşeyden önce dürüst davranmalı karşısındaki kişinin güvenini kaybetmemeli. Sevgisini dile getirmeli, sevdiği kişiye saygılı olmalı, karar verirken karşısındaki kişiye de danışmalı,karşısındaki kişiye karşı hoşgörülü olmalı,sinirlenince kendine hakim olmayı bilmeli,karşısındaki kişiye değerli olduğunu hissetirmeli, böylece karşısındaki kişi sevildiğini hissedip onu bırakmamış olur. Tabiki bunları yaparken kendini yıpratmaması gerekir. Karşısındaki kişi onu sevmeyen değer vermeyen biri ise ondan uzak durmalı. Aksi taktirde kendine zarar vermiş olur.

Kaybedilmemeye değer biriyse kıymetini bilmek yeterlidir.

Bu ilişkide kaybetme korkusu olan biri varsa o zaten çoktan kaybetmiştir farkında değildir. Kimse vazgeçilmez degil, kaybetme korkusu ile kendinizden fazla fazla taviz verirseniz karşınızdaki kişinin size saygısı azalır. Her isteği yerine getirdiginiz için bir süre sonra sizi sallamayacaktir. Onun için siz zaten ceptesinizdir. Bu şekilde bir düşünce ve davranış sizi her zaman kaybettirir.

Kaybetme korkusu olan kişi bunu karşısındaki kişiden gizlemeli bence. Çünkü karşıdakı kişi tarafından bu kötüye kullanılabilir, sonuçta kimseyi tanıyamıyoruz sevdiğimiz bir insan olsa bile.

Eğer bir insan gerçekden seviyorsa kaybetme korkusu elbette vardır bunun önlemek için sevdiği kişiye saygısızlık yapmaması gerekiyor onunla iyi geçinmesi gerekiyor onun ne kadar çok sevdiğini sürekli söylemesi gerekiyor.

Yumuşak ılımlı ve kendinden taviz vermeden karşısındaki kişiyle mutlu olmayı bilmelidir.

Bir ilişkide kaybetme korkusu olan bir insan kesinlikle bunu karşındaki insana yansıtmaması gerekir. Olduğu gibi davranması ve karşısındaki insanın çok üstüne gitmemesi en doğrusudur. Fakat ona değer verdiğini hissettirmesi önemlidir. Karşıdaki insanda bunu görüyor ve aynı duygulara sahipse zaten gitmez.