Bir insan kaç yaşında araba öğrenmeye başlamalıdır?

Bir insan kaç yaşında araba öğrenmeye başlamalıdır?

Erken yaşlarda araba öğrenilmeye başlanılmalı mıdır?

İmkanına bağlı benim tahminime göre 19 20 yaş arası normal ve idealdır. Bu yaş arasında öğrenilmeli.

Araba Çok İhtiyaç Duyulan Bisi Olduğu İçin Ehliyet Yaşına Geldi Mi Çıkarmalıdır.

Bu konuda Avrupa ve Amerika sistemlerini çok beğeniyorum. Erken yaşta öğretiliyor çocuklara. Ayrıca böyle donanımlar 13-15 yaşındaki.çocukların olumlu manada özgüvenlerini geliştiriyor. Sonuçta ağaç yaş iken edildiği için hemen öğreniyorlar. Avrupa’da araç kullanma bilinci yüksek olduğu için ve sürücüler erken yaşta ehliyet aldıkları için daha az sayıda trafik kazası oluyor. Trafik kazalarını çoğu da yol ve araç gibi nedenlere bağlı teknik nedenlerden ötürü meydana gelmektedir. Bu açıdan bakıldığında bana 15-16 yaş en ideal yaş gibi gelmektedir. Ancak maalesef ki ülkemizde çok ileriki yaşlarda eğitim almalarına karşın bilinç tam oturmadığı için ayrıca her on yılda IQ seviyesi 10 puan düşmektedir.

Araba kullanmayı ve ehliyet almayı 18 yaş ideal yaş olarak uygun olduğunu görüyorum. Erken yaşta araba kullanmayı öğrenmenin bir sakıncası yoktur. Fakat ehliyetsiz yola çıkıldığı zaman hem yayalara, hem arabaya ve hemde kendine zarar, araba hasarı, yaralanma ve ölüme neden olabilecek durumlarda çok sakıncalıdır. Gençlik hevesi diyerek hızlı kullanır ve bir çocuğa çarpma durumu bile söz konusu olunca yaşı tutunca ehliyet alması daha iyi olacaktır.

Araba öğrenme ne demek anlamadım. Sanırım araba sürmekten bahsediliyor. Küçük yaşta öğrenilebilir.

Ülkemizde otomobil sürebilmek için sürücü belgesi alma yaşı 18 (onsekiz)'dir. Ancak bir baba evladına trafiğe kapalı alanlarda daha 15-16 (onbeş ya da onaltı) yaşındayken araba kullanmayı öğretmelidir.

Ülke durumlarına göre değişir , gerekliliğe görede tabi, ama türkiyede her yıl fiyatlara zam geldiği için en kısa sürede öğrenilmelidir diye düşünüyorum,ayrıca bazı iş olanakalrı içinde gerekli.

18 yaşını doldurup, reşit olanlar tercihen araba kullanmayı öğrenmeliler.

Soru, araba kullanmayı kaç yaşında kullanabilirler değilde öğrenebilirler olduğu için gönül rahatlığıyla 14-15 yaşlarında diyebilirim.

Bence 15 ve ötesi çünkü insan ne zaman hoşlanırlar o zaman konsantre olur

Bencede 15 yaşında ama ehliyet 3 yıl sonra verileceği için daha çok pratik yapar

Musait bir ortamda ise 15 16 yaşlarında bile öğretilebilir bence. Erken olmasında sakınca yoktur. 18 yaşına geldiğinde sınava girdiği zamanda kolaylık olur.

araba 16 olsun alkol 21 amerika gibi

Ehliyet almayı ertelemiş ve pişmanlık yaşayan biri olarak her genç 18yasindan hemen sonra ehliyet almalı diye düşünüyorum, ne kadar erken okadar iyi ancak trafiğe çok iyi pratik yaparak çıkmasi gereklidir.

Bir insan araba kullanmaya en geç 17 yaşında başlamalıdır.Çünkü 17 yaşında araba sürmeyi kavrarsa 18 yaşında ehliyet alırken daha kolay olur.

Bence 16 yaşında çünkü o yaşlarda kullanabilmeyi öğrenirse devamı daha kolay olur ve refleksleri gelişmiştir doğruyu ve yanlışı ayırt edebilir.

15-16 yaş olabilir ama yanında bir büyüğü olması şartıyla 18 yaşında zaten ehliyet alına biliyor bu yüzden 18 yaşında sınavlara girip ehliyetimizi alabiliriz.

İnsandan insana değişiklik gösteren bir durum. Kimi insanlar küçük yaşlarda diğerlerine göre daha çok öğrenme becerisine sahiptirler. Bunun için bu tür durumlarda bu kararı verecek kişinin kendisidir çünkü kendi öğrenme becerisini en iyi bilen odur .

Bence 17 yasinda alistirma yapmali 18 yasinda tam olarak ogrenilmelidir.Cok ihtiyac Duyulan bir aractir。