Bir İnsan Konfor Alanının Dışına Çıkmak İçin Ne Yapmalıdır? Neler Yapabilir?

Bir İnsan Konfor Alanının Dışına Çıkmak İçin Ne Yapmalıdır? Neler Yapabilir?

Sana en zor gelen şeyleri belirlemelisin. Mesela sabah erken kalkamıyorsundur erkenden kalkıp işlerini önceden bitirebilirsin. Biraz da istek olmalı. Ben öğrenciyim 6 da kalkıp ders çalışmaya başladım mesela.

Ülke veya şehir değiştirmek olabilir :slight_smile:) Konfor alanı dışına çıkmak denildiği zaman aklıma hep büyük meydan okumalar geliyor

Her insan rahatına çok düşkündür.İnsanın fedakarlık yapması gerekir.Bazı insanlar bir yere yürüyerek gitmek istemezler.Yürümek sağlık açısından faydalıdır.

İstek ve fedakarlık önemlidir. Her insan rahatına düşkündür ve bunu değiştirmek zor olabilir. Inanmak gerekirm

Benim de en çok zorlandığım meseldir bu. Aslında rahata düşkünlük değil(sonuçta ortada bir rahatlık yok) mesala bulunduğun şehirden başka bir şehre gitmem gerek ama olmuyor gidemiyorsun ya her şey daha da kötü olursa düşüncesi bir nevi.

İnsan alıştığı şeylerden kolayca vazgeçemez veya değiştiremez.

Alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değildir, alternatif ve ikame edecek alışkanlıkları tespit ederek konfor alanında değişiklik yapılabilir.

Bence hayat zaten zor insan neden kendini bu konuda zorlama gereği duyar ki? Ama kendine zor gelen bir konuyu yaparak başlatabilirsiniz.

Uzun süreli değil kısa süreli hedefler koymak gerekir. Yapmayı zor gördüğümüz şeyleri kararlılıkla yerine getirmek için anında harekete geçmek gerekir.