Bir öğretmende en beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikler nelerdir?

Öğretmenlik uygulaması için staja gidiyorum. Yıl 2019 ve hala ödül-ceza yöntemi uygulanıyor :frowning:

Azarlayıcı, yargılayıcı olması. Öğrencinin durumundan anlamaması ona gerekirse arkadaş olmalı, anne, baba olmalı.

Öğretmen dediğin adı üstünde öğreten. Görevini çok iyi yapan bir öğretmeni severim. Beğenmediğim tarafı da öğretmemesi.

en beğendiğim özellik ögrencilerle arkadaş ğibi olmaları en sevmediğim arkadaş ğibi olmamalarıdır.

Öğrenci kayırma muhabbeti aşırı sinir bozucu bir durum diğer öğrencilerin hem derse isteğini kırıyor hem de özgüvenini kırıyor buna dikkat edilmesi şart ben bu durumu hiç sevmiyorum, ders saatini hem eğlenceli hem de verimli geçiren öğretmenlere de aşırı sevgi ve saygı besliyorum

Öğrencilere arkadaş gibi yaklaşmak yerine saygısız sevgisiz bir şekilde yaklaşıyor üstüne şiddet uyguluyorlar. Öğretmenlerimizin böyle şeyleri bir kenara bırakıp o öğrenciyi nasıl derse adapte edebilirim gibi şeyleri düşünmesi lazım.

Çocuklara karşı sert ve kırıcı olan,kendini beğenmiş karşısındaki insanları küçümseyen asık suratlı ögretmenden nefret ederim.Öğretmen dediğin sabırlı,yufka yürekli,ögrencilerle arasında güzel bir bağ kuran,velilerle güzel anlaşabilen onları anlayabilen ve mesleğini hakkıyla yerine getiren ögretmendir.Ögretmen…

öğrencilerle çok yakın olması yada tam tersi çok sert olması. bence aradaki mesafe lolmalı.

Daha çok sevdiğim yönlerini belirtmek gerekirse ders vermek için ve de öğrencilerim gerçekten birşeyler öğrenmeleri için olan çabaları.
Bir yandan da bunlara nazaran Ders islemek için değilde sadece derse gireyim diyen kesimlerde vardır.
Sevmediğim yönlerinden sadece bu var…

Konuyu öğrencilere sevdirecek şekilde akıcı ve betimleyici dil ile anlatması. Ayrıca 40 dakika veya daha uzun süreli ders saati boyunca aralarda mola vermesi sevilecek özelliktir.

benim en beğendiğim özellik öğrencilerini çocukları gibi görmesi

En beğendiğim özellik disiplinli olması. En beğenmediğim ise disiplinsiz olması. Disiplin şart.

ben öğretmenin cana yakın ve arkadaşca tavırları olanların sevdiğimi söyleyebilşrim disiplinli öğretmenlerde iyi ama ukalaları hiç sevmem tamam öğretmen olmuşsunda öğrenci ezmek için buraya gelmedin ki seni oraya insanlara bilgi ver diye getirdiler.

Öğrencilerle arkadaş gibi yaklaşan güzel dersi anlatan haksızlık yapmayan öğretmenleri seviyorum. Kızan, bağıran, haksızlık yapan, kendini beğenmiş öğretmenleri sevmiyorum.

Ders anlatmayı bilmeyen insanları da öğretmen yapmışlar. Ağzından iki lafı zor alıyorsun.

anlayışlı arkadaş gibi yaklaşan öğretmenlere hayranım ama sürekli azarlayıp sadece çalışkan öğrencilerle ilgilenen ayrım yapan öğretmenlerden nefret ediyorum

Bir öğretmende anne baba şevkati olmalı ki çocuğumuz öğrettiği dersin yanısıra öğretmeninin hal ve hareketlerinide örnek alıyor.