Bir şeyleri bilmek bilgili olmak mıdır?

Bir şeyleri bilmek bilgili olmak mıdır? Az bir bilgi bilgili olmaya yeterli midir?

Hani derler ya çok gezen mi çok okuyan mı bilir. Buda öyle işte bir şeyleri bilmek bilgi olmak mıdır dersen evet olmaktır ama her konuda bir bilgiye sahip olmak bir şey bilmek anlamınada gelmez bir şey duymuşsun o konu hakkında ama tamamen ne olduğunu bilmiyorsun bu senin o konuda bilgili olduğunu kanıtlamaz.

Bildiğin konu hakkında. Bilgi sahibi olmak demektir. Sadece bilip konuşmaktır.

Bir şeyleri yarım yamalak bilmek bilgili olmak anlamına gelmez. Bilgi bir bütündür. Yani bir konu hakkında bir çok şeyi bilmek gerekir ki, o zaman bilgili ve bilgi sahibi olunmuş olsun. Aksi taktirde bu cehalettir, yani insanların sorduğu sorulara cevap verememek ya da bir noktada tıkanıp kalmak aynı zamanda yanlış yönlendirmektir. Bu da cehalettir. Bilgili insan öğrenmek istediği konunun tüm detayları hakkında bilgiler toplar ve çok şeyi bilir, o konuyu öğrendikten sonra yeni bir konu hakkında da araştırmalar yapar ve öğrenir. İşte bu bilgili olmaktır.

Bir şeyleri bilmek bilgili olmak degildir.Çünkü doğru bir bilgi ile yanlış bilgi arasında oldukça fark vardir.Yanlış bilgi herkesi yanlışa götürür ama doğru bilgi ise herkesi doğruya iter zaten yanlış bilgi sahibi isek bence o bir bilgi değildir çünkü zaten yanlış asıl doğru bilgi sahibi olan bir insanı bilgili bir insan olarak nitelendire biliriz yani kısacası bir şeyleri bilmek insanı bilgili yapmaz

Hayır çok zaman insanlar konu hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar araştırmaçı olmalıyız

Hayir her seyi bilmek bilgili anlamına gelmesi değildir.

Sözüm meclisten dışarı öncelikle.
Eşeğe en değerlerli eserleri de yüklesen ne olacak ?
Bilip de bidiği ile hareket eden, öyle yaşayan insamlardan olunmalı. O bilgiler, kitaplarda var. Onlara bir faydası var mı?
Kullanılmayan bilgi boşuna yüktür, niye tasıyasın!

Kesinlikle değildir. Bir insan her şeyi bildiğini sanabilir ama bu asla öyle değildir.

Bir şeyleri bilmek bilgili olmak değildir.Bilgili olmak herhangi bir konuda tam donanımlı bilgiye sahip olmaktır.Bir şeyleri bilmek ise sadece belli bir konuda fikir sahibi ve temel bilgiye sahip olmaktır.

Bilgili olmak demek aslında tek bir alanda bilgili olmak ya da pekçok konuda veyahut alanda bilgili olmak diye ayrılır. Yani bir anlamda da aslında bir konuda ileri düzeyde çok şey bilen, bilgi sahibi olan kimseler de aslında bilgili olur. Eğer o kişi.ilgili alanda çevresi tarafından bilgisinden ötürü saygı gören bir kimse ise o zaman ilgili alanda bilgili biri olarak kabul edilir.

Insanların her bildikleri bilgiler çoğu zaman doğru ve etkili olmaz. Göreceli bir kavramdır bilgi kişiden kişiye değişim gösterebilir. Her bilginin de doğruluk payını araştırmak gerekir.

Bir şeyleri bilmek bilgili olmak değildir Doğru ve kanıtlanmış şeyleri bilmek bilgili olmaktır.

Bilgili olmak sadece bir şeyleri ezbere bilip papağan gibi tekrarlamak değildir . O şeyin mantığını gerçekten anlamış olmak yani o şeyi gerçek anlamıyla biliyor olmak bilgili olmak demektir

tabiki de hayır ben kendimi bildim bileli hep araştırırım ve hergün kendime derim ki öğrenicek ne çok şeyim varmış ve hep şunu tekrarlarım benim bilgilerim şu koskoca okyonusta bir damla su bile değil

Evet birşeyleri bilmek o konu hakkında bilgi sahibi olduğumuzu gosterir