Bırakılacak en değerli miras nedir?

Bırakılacak en değerli miras nedir?

">

Soru mevcut hocam maalesef: https://sorhadi.net/d/137086-en-degerli-hatiralar-nelerdir

Bırakılacak en değerli miras nedir olarak güncelleyebilir miyiz?

Olur hocam, düzenleyebilirsiniz.

düzenledim hocam. Sadece açıklamayı düzeltemiyorum silindiği için.

bence bir çocuğa bırakılacak en büyük miras iyi bir insan olmak arkandan iyi kelimeler ettirmek en önemlisi bu

Sorunun ucu açık olmuş. Bir çocuğa bırakılacak miras mı yoksa Dünya’ya bırakılacak miras mı ? Eğer bir çocuksa ona bırıkılacak en büyük miras mutlu bir Dünya’dır. Ayrıca ailesi olmasa da hayatını idame ettirebilecek yetkinliğe sahip olmasıdır. Eğer çocuk ailesine bağımlı yaşıyorsa onları kaybettiğinde geri dönülemez bir boşluğun içerisine batar. Ve asla oradan geri dönemez. Çocuklarımıza hayatta kalabilmeyi öğretmeliyiz. Yemek yapmayı , temizlik yapmayı , etrafındaki insanlarla iyi geçinmeyi gibi olması gereken özellikler dışında bence doğayı da tanımayı öğretmeliyiz. Bizden sonra Dünya da neler olacağı hakkında bir fikrimiz yok o yüzden eğer bir felaketle karşılaşırsa doğada kalmak zorunda kaldığında varlığını sürdürebilsin. Bunların dışında çocuğumuza değilde Dünya ya bırakacağımız mirassa yine aynı başlık altında toplanır doğaya saygı duyan bir çocuk. Koca koca binalar yapıp yüzyıllarca yaşaması elbette bizim ardımızda bıraktığımız mirastır ama bu miras kendimizle alakalır. Unutulmamak iç,n bende burada vardım beni görün deme biçimimizdir ve bu yine insanın benliğiğyle alakalıdır. Kısacası bıraklılacak mirasta en önemli unsur geleceğimizin teminatı dediğimiz eğitimli “çocuklarımızdır”.

En değerli miras arkasından iyi hatırlanmak bence onun dışında gerçekten miras bırakmamak gerekiyor sonra geride kalanlar hem paylaşamıyor hem kavga ediyor. :joy:

Miras derken manevi olarak bakıyorum bence iyi bir kalp bırakmak en değerli mirastır.

Öğretilerimizdir en değerli miras. Hayat tecrübelerimizden esinlenip anlattıklarımızdır, gösterebileceğimiz yoldur.

Neye ne kadar sahip olduğuna bağlı olarak, herkesin bırakabileceği en değerli miras değişkenlik gösterir.

Eğer çocuklarımıza bir miras bırakacaksak tabiki öğrettiklerimizdir. Ona saygıyı sevgiyi insanları kırmamayı yalan söylememeyi kötü davranışlarda bulunmamayı doğruyu yanlışı aşılayabildiysek bırakılacak en güzel mirastır.

Çocuklara bırakılacak en büyük miras onlara iyi bir aile terbiyesidir.Onlarda aynı mirası çocuklarına bırakacaktır.

Yaşanabilir bir doğa bırakmak. Özgür düşünce bırakmak. Özgür bir ortam sağlamak. O bunu der bunu yapar düşünceleri ile çocukların hayallerini söndürmek onları kısıtlayıp baskılamak yerine arkalarında durup sen koş ben arkandayım demek gerekir.

eğer paranız varsa bir kurum açıp sizden sonra o kurum aracılığıyla yoksullara yardımda bulunulmasını sağlamak olur.

Bırakılacak en değerli miras sevgidir. Öldükten sonra sevgi ile anılmak para veya mülk ile anılmaktan daha fazla iyidir

Çocuğa bırakılacak en değerli miras güzel ahlaktır. Biz dünyadan gittiğimizde bizden geriye sadece çocuklarımız kalır. Bu yüzden en önemlisi onları iyi yetiştirip iyi bir insan haline getirmek en iyi miras olabilir. Maddi şeyler gelip geçicidir. Milyonlarca lira da bıraksan anında kaybolabilir. Ama iyi bir insan bırakmak belki diğer insanların ve çevrenin kaderini etkileyebilir.

Ahlak ve Güzel bir insan olmaı iyi bir insan olmayı öğretmeliyiz

Bana göre manevi açıdan bakarsak bırakılacak en değerli miras çocuğu ne kadar güzel yetiştirdiysek odur. Çocuğun yetiştirilme şekli geleceği ile de alakalıdır. Geleceğini şekillendirir.

Bırakılacak en büyük miras şefkat ve merhamet duygusudur bir insana .