Birden fazla insanı sevmek mümkün müdür?

insan hayatında sadece bir kere mi sever yoksa yeniden sevmek mümkün mü?

Evet mümkün. Kimse vazgeçilmez değildir o yüzden yine olur zaten gerçek olsaydı bitmezdi

Hayatta her zaman herşey değişir.
Zamanla duygular değişir, hayata bakış değişir ve seviceğimiz kişiler değişir. Bu yüzden hayatta birden fazla kişiyi sevmek mümkün olabilir.

Hayat bu anne baba evlat kardeş dışında, hiç kimse vazgeçilmez değildir. Birini seversin ona bağlanırsın bunun üzerine asla hiç kimseyi sevmem dersin, sevdiğin kişi nankör çıktıysa ondan uzaklaşırsın, hayat yine devam ediyor başka biri çıkar karşına onu da sevebilirsin. Çünkü insan duygularının önüne geçemez, duygular değişir. “birini sevdim” diye Hayatta hiç kimseyi sevemem diye gibi bir şey yoktur.

Yeniden sevmenin mümkün olduğunu düşünüyorum

İnsan hayatında sadece bir kere mi sever yoksa yeniden sevmek mümkün mü?

Kimi insan hayatında bir kere sever kimi insanda hayatında bir kere sevmez, defalarca sevebilir yani kimi insanlar için yeniden sevmek mümkündür.

https://i.pinimg.com/736x/96/fa/a7/96faa79057b48fb93fc3b33f9c248a39.jpg)

Bence insan hayatında bir kere sevmez birkaç kez belki daha fazla kişiyi sevebilir ama bir kere aşık olur. Sevmek karşıdaki kişinin yüzünü yada beğendiğin bir özelliği sevmek demektir. Zaman geçtikçe belki o sevdiği yüz veya beğendiği huyu beğenmemeye başlıycak.Ama aşk karşıdaki kişinin neyini hangi özelliğini bilmeden karşılıksız sevmek yani aşık olmaktır.

Sever neden sevmesin ki? Kimse vazgeçilmez değil veya bir duygu sadece tek kullanımlık değildir.

Aynı zamanda ise pek mümkün değil. Zaten etik de olmaz bu durum.
Hayatımızın geneli için düşündüğümüzde aslında mümkün olduğunu görebiliriz. İlk gençlik yıllarında ve sonraki yıllarda bir sevdiğimiz olmuştur. Bir nedenle unutmak zorunda kalmış önümüze bakmışızdır.
Birinden yeni ayrıldığımızda sanki bir daha kimseyi sevemezmişiz gibi geliyor, ta ki onu unutana kadar…

olabilir belki sevgi diye tekrarlanmayacağını düşündüğüm aşktır.

hayır aynı anda değil ondan sonra tekrar olabilir mi diye sormuştum umarım dediğiniz gibi olur.

Tabii ki mümkün bir şey. Birini seversiniz ama karşılık alamazsınız veya beraber olmanız için aşılmayacak engeller vardır ya da sizin sevginizi kötüye kullanıyor ve hak etmiyordur. Bu durumda insan tekrardan sevebilir hatta daha çok da sevebilir. Ömür boyunca sadece bir kere sevilmez fakat 100 kere de sevilmez. Birkaç kişi olması tabi eşzamanlı olmayacak şekilde gayet olağandır.

Bence bir ömre bir çok beden sığabilir. Birine aşık olursunuz, seversiniz ama içinizdeki o neşe bitebilir ya sa sevdiğiniz kişiyi kaybedebilirsiniz. Karşınıza yeni biri çıkar kalbinize dokunur aynı duyguları hissedebilirsiniz. Her duyguyu tekrar tekrar yaşayabiliyorken neden tekrardan sevemeyelim ki?

Elbette birden fazla insanı sevmek mümkündür. Tüm hayatımız boyunca biten bir ilişkinin yasını tutmak çok saçma ve zaten hayatına yeni giren kişiyi sevmek mümkündür.

Kadın erkek sevgisinden bahsediyor isen olması diğerine hakarettir. İnsanlar insanları sevebilir bunda ne gibi bir behis olabilir ki.

insan olması şart mı.

Türkiye için haklısın.

Birden fazla insanı sevmek mümkündür tabi ki fakat hepsinde ki sevginiz aynı değildir . Ve kişi hayatında sadece bir kişiye aşık olur . Fakat aynı zamanda bir ilişkiniz varken başkasını sevmek bu etik değildir . Mümkün olduğunu da sanmıyorum sadece fönül eğlendirmek gibi .

İnsan bir kişiyi sever, diğerleri arayıştır derler; lakin ben bunu doğru bir mantık olarak görmüyorum. Hayatın neler getireceği belli olmaz. Tabi ki sevgi derken sürekli partner değiştiren insanları kastetmiyorum; zira onlarınki aşk değil.

Bir insan eğer gerçekten birine karşı çok yoğun duygular hissediyorsa çevresindeki hiç kimseye bakamaz görmez.

İnsaının kafasında yatan bir psikolojik bir sorundur bence. Çünkü insan sevdiği birine bağlandımı her ne olursa olsun onu bırakamaz yada ondan başkasını sevemez diye beynimize kazınır ama hayat devam ediyor elbet başka birilerini de seveceksin.