Birini memnun etmek için ne yapılır?

Birilerini memnun etmek gerekir mi ? Bunun için çabalamalı mıyız? Birini memnun etmek için ne yapılır?

Birini memnun etmek için, istediği şeyleri yapabiliriz, mutlu olacağı şeyler yapabiliriz.

Buna ihtiyacı varsa edilir.Memnun etmek için sevdiği yemekler,eğlendiği şeyleri yapmak olabilir.

Herkesin ilgiye ihtiyacı vardır. birini memnun etmek onlarla fazla ilgilenmeli, onların sevdiği ve gördüğü zaman mutlu oldukları şeylerden yapmanız yeterlidir.

Birini memnun etmek diye bir şey pek mantıklı değil açıkcası ancak birini memnun ve mutlu etmek için kişi öncelikle kendisi mutlu olmalı , kendisini geliştirmeli bir birey olarak daha sonra başkaları için de çabalamak mantıklı olacaktır.

Birisini memnun etmek için kendinizi üzmeye gerek yok sizi siz için sevenleri bulun yoksa her insanı memnun etmek isterseniz siz kendiniz mutsuz olursunuz bu yüzden takmayın bence ama ila memnun etmek istiyorum diyorsanız onu mutlu olduğu yapmaktan hoşlandı şeyleri yapa bilirsiniz

Çabalamayın kimse mutlu olmaz hep daha fazlasını ister. Siz içinizden geleni yapın memnun olmazsa da uğraşmayın doyumsuzdur.

birini memnun etmek için herşey yapılır. Ama bazıları var ki ağzımla kuş tutsan mutlu olmazlar

Bu kişinin kim olduğuna göre değişit menmun etmek istediğiniz kişi kim memnun olması için kendi isteklerinizden amaçlarınızdan taviz vermeniz gerekiyor mu eger böyle bir durum yoksa karşınızdakinin memnun olması sizide mennun ediyosa her şey yapıpılabilir.

Huyuna gitmek bence tabi çokta gitmemek lazım ama konularda alttan almak lazım.

Bence ona güzel hediyeler alabilirsin.O neyi severse snede ona benzer bir hediye almalsın bence

birini memnun etmek için

saygılı ve sevgili olmak yeterlidir.

fazlası yalakalıktır.

Sevgi göstermek bazen yeterli gelmiyebilir ona önem verdiğinizi göstermek bazen ufak hediyeler almak onları memnun edebilir.

Kim oduğuna bağlı ve nelerle memnun olduğuna istekleri sizin isteklerinizle ters düşmediği sürece her şey yapılabilir.

Kim olduğuna bağlı bu. Sevdiğimiz biri ise mutlu etmek isteriz.


Başkalarını memnun etmek, mutlu olduklarını görmek güzeldir. Sonuçta en değer verdiklerimize sahip olduklarımızı paylaşmaya çalışırız. Bu aslında kendisinden başkalarını düşünen insanların yapmaktan keyif aldığı bir dünyadır. Fakat burada düşünülmesi gereken bir ayrıntı var. O da başkalarına yardımcı olma ile başkalarını memnun etmeye çalışmaktır. Herkesi memnun edeyim düşüncesi bir süre sonra kişiyi yorar. Ki bu zaten zor bir durumdur. Sürekli kendimizi ikinci plana koymak bir süre sonra mutsuz olan kişiler kendimiz oluruz.
Aslında neden memnun etme çabası var diye derine inmek gerekiyor. Birilerini memnun etme çabasının altında gizlenmiş sevilme hatta onaylanma ihtiyacı yatmaktadır. Bazen bunu yaparken karşıda ki kişilerin ne düşündüklerini düşünerek endişe ederler. Bu da kişinin değersiz olduğunu hissettirir. Süreklilik halini aldığında kişi kendi isteklerini ikinci plana atmaya devam eder. Zaman ilerledikçe de aslında kimseyi tam olarak memnun edemediklerini görürler.
Kişi kendi sınırlarını çizip o yolda ilerlediği zaman memnun etme çabası içine girmeden daha sağlıklı bir şekilde başkaları tarafından sevildiğini, saygı gördüğünü görür.

Aslında bunun cevabı basit herkes dönüp kedisine bakıcak acaba ben neyle mutlu olurum diye ona göre bir sonuca varıcak ama tüm insanların hoşuna giden memnun oldukları ortak şey anlaşılmak bence herkesin muhakkak anlatamadığı anlatmadıkça en derinlere gömdüğü kötü anıları vardır bunları anlatmak rahatlamak herkese çok iyi gelicektir hele ki içten bi ben yanındayım sözü ona alacağın pahalı hediyelerden daha iyi gelicektir

İnsan önce kendini memnun etmelidir, mutlu ve kendini seven insan zaten her anlamda tamamlanmıştır ekstra bir çabaya girmez. :slight_smile:

Tatmin olmayan bir kişilikse ne yapsan boştur mutlu edemezsin… Salıcan gidecek. Tatminkar bir kişilikse biraz uğraştığını görse bilse onun için bile mutlu olur.

BİRİNİ MEMNUN ETMEK EN ZOR İŞDİR.