Bisikletleri ile tehlikeli yolculukları pes dedirtti.

">

Gaziantep te yaşanılan bu olayda kısıtlama saatlerinde yasağa uymayıp bir grup gencin bisikletleri ile tehlikeli sürüşleri pes dedirtti.

Her ne kadar uyarsak da anlamıyorlar ne yazık ki! sonra bir araç çarptığında ya da ezdiğinde şoför suçlu bulunuyor. Çocuklar için acil bisiklet alanları yapılmalı. Düşseler bile en fazla kırıkla çıkıkla uğraşırlar o yerlerde.

Bisiklete bindikleri zaman kask ve dizliklerin takılması şart olmalı ya böyle tehlikeli haraketler yapıyor. Sonra sonuçlar kaza oluyor.

Aslında durdurup gereken cezayı basacaksın ki bakalım bir daha yasaklı saatlerde sürebiliyorlar mı.

Bu olay kısıtlama saatlerinde oluyor. Hem tehlikeli bir bisiklet sürüyorlar hem de kısıtlamayı deliyorlar. İki kat fazla para cezası yazılmalı.

Bisiklet içinde kurallar cıkarılabılır dıye dusunuyorum tedbırsız tehlıkelı hareketler yapıldıgında cıddı yaralanmalara ve can kayıplarana neden olmasından dolayı.

işte biz bu gibi insanlar için yasaklara uyuyoruz aslında . caydırıcı bir ceza olmadığı sürece pes etmeyecekler

Aynı tehlikeli hareketleri motorsikletle yapanlar vardı trafiği tehlikeye atmışlardı sadece kendi canları tehlikeye girse keşke

Ne kadar saçma bir şey yaptıkları. Bıktım bu insanlardan.
Galiba genel olarak insanların yasakları çiğnemeyi sevmek gibi bir özellikleri var . Bu tarz cahilliği en son dün akşam haberlerde gördüm.

Bu gençler ne yasaktan ne kuraldan anlamıyor. Çok rahatlar.

biz bunlar için mi kuralara uyuyoruz hakka giriyorlar ortada bir salgın var yani bunun gibiler yüzünden herkesin hayatı riske giriyor.

Hiç bir koruyucu ekipman yok, yol boş olsa en ufak kazada beyin hasarı bile oluşabilir. Ailelere yazık.

sürüşte sıkıntı yok olabilir. Lakin kask yok koruma kıyafetleri yok sorun burda. Ayrıca yasak günü!

Etraflarında bu şekilde motorsiklet kullanan büyüklerine özenmişler.Farkında değiller yada bildikleri halde böyle kullanıyorlar,tehlikeli şekilde motorsiklet kullanırken kaç kişi hayatını kaybetti.Bide üstüne kısıtlama saatlerinde sokaktalar.Tabiki bisiklet yolları şart,sadece bisiklet yolları yetmez bilinçlenmekte şart.

Yasakta dışarı çıkıyorsunuz hadi tamamda canınızıda mı hiç düşünmüyorsunuz. Ekipmansız neler yapıyorlar ya. Gerekli yaptırımların uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

Bence bu insanın kendi seçimidir tabiki kaza yaptırmaya yönelik sürüyorsa da bence yapmamalıdır

Aslında polis gördüğü an cezayı kesecek. O zaman kimse böyle bir hareketi çalışma ya yeltenemez umarım.

Kendi can güvenliğinizi tehlikeye atıyorsunuz ama başkalarının kini de atmaya hakkınız yok polisin bunlara ceza kesmesi gerekir.

Yaptıkları şey çok yanlış hem kuralları dinlemiyorlar hem de kendi hayatlarını tehlikeye atıyorlar.

Şimdi bunlara araba çarpsa, başlarına bir şey gelse suçlu kim olacak acaba? Nasıl bir mantıktır eski gibi değil artık sokaklar.