Biten ilişkinin ardından yapılmaması gerekenler nelerdir?

Biten ilişkinin ardından yapılmaması gerekenler nelerdir?

İlişki yeni bittiği için fazla gurur ve tavır yapmayın.
Yaptığınız gurur hem sizi zedeler hemde çevrenizi, bu nedenle geri dönme ihtimalini de göz önünde bulundurarak fazla gurur yapılmamalıdır.
Fazlasıyla sosyal medyada bu ilişkinin ayrılık çanlarını çaldığını belli etmeyiniz.
Sosyal medyanın yararı olduğu kadar zararı da olmaktadır.
Sık sık mesajlar ve gönderiler paylaşmayın, hem kendinizi hemde karşıdaki kişiyi rahat bırakın.
Biten ilişkinin peşine hemen hırs yapıp ilişki yapmayın, sonrasında pişman olabilirsiniz.
Eğer tamamiyle bittiğini düşünüyorsanız onun arkasından arkadaşlarınızla onun hakkında konuşmayın, küfür etmeyin ve onunla vakit geçirdiğiniz mekanlarda olmayın, ve bir takım hatalar yaptıysa onu asa affetmeyin;

• Size yalan konuştuysa ve sizi aldattıysa,
  • Ailenizi ve sizin gururunuzu incittiyse,
  • Sözlerini tutmuyorsa,
  • Sizinle olan özel anılarınızı başkalarının ağzına sakız ediyorsa,
  • Ve en önemlisi size saygı duymuyor ve sizi kaybetmekten korkmuyorsa bırakın gitsin.. ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1576666401-755541-sarilan-cift-4.jpeg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1576666401-755541-sarilan-cift-4.jpeg)
  • Oturap aglanilmamsi gerekir,biten bitmistir gittigi gun beni kaybetmistir demek gerekir neticede yeni asklara yelken acilabilir

İlk başta ayrılığı kabullenmek gerekir. Sonra size onu hatırlatacak herseyden kurtulmanız gerekir. Mesajlarını fotoğraflarını silmelisiniz. Kafa dağıtacak sizi oyalayacak şeylerle uğraşmalısınız. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Yeniliklere açık olup yeni insanlarla tanışmayı deneyebilirsiniz.

İlk bir oturup düşünülür. İlişki bitmişse bence o kişiyle arkadaş olunmaz. Yanı demek istediğim eski sevgiliden arkadaş olmaz. Eski sevgilin ile tüm bağlantıyı kesmek gerekir. Onu düşünmeyi çok hızlı bir şekilde bitirmelisiniz. Bunu yapamazsanız, acı çeker ve depresyona girersiniz. Bu da hayatınızı ve çevrenizi kötü etkiler. O kişiyi takıntı haline getirmeyin. Sizi bırakıp gittiyse ve ayrılmak istiyorsa ona bunu verin. Yanı vermeseniz de o zaten bunu bir gün başaracağı kesin. Kendinizi hobilerinize ve işinize verin. Çok efkarlı şarkılar dinlemeyin. Onu hatırlatıcak şeylerden uzak durun. Bunları uygulayın geçmiyorsa hala seviyorsun demektir.

Biten bir ilişki kişiler arasında iletişim veya duygusal ilişkinin azalması sonucu olur bu yüzden aranızda olmayan bir şey için üzülmek gerekmez belki bi kaç gün kendinizi eksik hissedeceksiniz ancak gerçekten geçerli bir sebebiniz varsa bu ilişkinin bitmesinde kendini buna adapte etmelisiniz size körü davrandıysa veya hakaret şiddet varsa ilişkinin içerisinde kesinlikle bitirdiğiniz için pişmanlık duymamalısınız pişmanlık duyup tekrarda başlarsanız ilerde kadın cinayetlerinden r yenisinde siz olun erkeklere hayır demeyi öğrenin onlarsız bir yaşamınız mutlaka olacak o yüzden bir ilişki bittiyse arkasını aramayın.

İlişki bittiyse bir kadın olarak söylüyorum sakın ama sakın “ısrarla” aramayın. Mesaj atmayın. Sadece sakin olun. Bir saatten sonra yapılacak bir şey yok. Ağlamayın demeyeceğim çünkü ağlamak zorundasınız. İçinizdeki o kötü enerjiyi atın. Atınki yerine güzel enerjiler gelsin, iyiyi ve güzeli çağırın. Negatif hale bürünmek, kötü düşünmek kötüyü de çağırır. Mümkün olduğunca başka sevdiğiniz şeyleri yapın onlara odaklanın. Eğer ortada aldatma varsa sakın affetmeyin. Ben o enayiliği ikinci kez yaptım ikinci kez terkedildim. Net. Bir yapan bir daha yapıyor. Bir yerlere yazılar yazmayın oraya buraya… Anlatmayın insanlara her şeyi, bitti falan diyip geçiştirin ve konuyu kapatın. Ben babam öldükten sonra illa ama illa o anı birileri bilmediği için aklıma geliyor ve geldikçe o korkunç şeyleri anlatıyorum ve anı " tekrar tekrar" yaşıyorum. Anlatmayın. Benim yaptığım tam bir mallıktı. İnsan kendini bile bile üzer mi ya… Bu tür şeyleri anlatıp anlatıp böyle kendi kendinizi sakın gaza getirmeyin. Bir başkasının dediği laflarla da gaza gelmeyin. Defter kapandıysa bitmiştir.

İlişkiler bittikten sonra çok huzursuzluk üzüntü olabilir. Bu kişilerin üstüne fazla gitmemek gerekir. Depresyonda olabilirler bazen bu kişiler. Dikatli olmalıyız.

Bence herseyde bir hayır olduğunu düşünerek karalar bağlamamak gerekir. Belki bir dost yardımı belki bir büyükten alınan tavsiyelrle içinde bulunduğun üzüntü en aza indirgenmelidir. Gerekirse o boşluğu dolduracak bir hobi edebilmelidir. Kesinlikle deprasyona görülmemelidir.

Biten ilişkiden sonra iki taraf eğer anlaşmalı olarak bitirmiş ise ve bir daha bir araya gelemicek durumda iseler bir daha rahatsızlık verilmeden hayatlarina devam etmeleri lazımdır.

Biten ilişkilerden sonra genellikle kişiler birbirlerinden uzaklaşmaya çalışmalı ve aynı ortamda bulunmamaya özen göstermelidir . Birbirleriyle ortak olan arkadaşlar diğer kişiyle ilgili olayları o kişiye anlatmamalıdır

Başka biriyle hemen sevgili olma kafasına girilmez kendini salma kötü alışkanlıklar edinme alkol vs olabilir

Biten ilişkiden sonra karşı tarafı rahatsız etmememiz gerekir. İlişkiyi bitirdikten sonra kırıcı ve kaba davranmamalıyız. İlişki bittiyse yeni bir sayfa açmalıyız. Hayatımıza yön vermeliyiz ve yeni birşeyler yapmak için çabalamalyız. Önümüze bakıp güzel işler yapmalıyız.

Şunlar sayılabilir; Onları kötülemek,kötü sözler etmek kıskandırmak için başkasını kullanmak bence bu en kötüsü ilerde ters tepki yapabilit

Ayrılık sonrası alkol alıp aramak bu klişeyi hiç sevmiyorum. Yolunu kesmek v.s. Sonuçta iki insan beraber güzel vakit geçiriyorsunuz.Güzel günlerinize saygı gösterip medeni iki insan olarak ayrılmalıyız.

bir ilişki bitmişse artık onu kurcalamamak gerekir…karşıdaki insanı arayıp sorarak onu rahatsız etmemeliyiz…herkes kendi dünyasında ve kendi yoluna bakmalı…arkasından kötü konuşmamalıyız sonuçta onunla yaşadığımız güzel ve anlamlı şeyler bize özel kalmalı…başkalarına anlatmak bizi ve karşıdaki kişiyi küçük düşürür…

Dusunmemeliyiz sunu yapmadım bunu yapmadim o sunu yapsaydı ben bunu yapsaydim dememeliyiz Çünkü yaptiklarinizdan degil yapamadiklarimizdan biter Ask.

öncelikle ağlamayın. Hiç kimse sizden önemli değil. Daha sonra etrafınızda onu size hatırlatıcak bir şeyler varsa bunları kaldırmakla başlayabilirsiniz. Kesinlikle depresyona girmenize gerek yok. Zaten sizi çok sevseydi gitmezdi.

Öncelikle hemen biriyle tanışmamak gerekiyor nedeni ise henüz ilişkin yeni bitmiş ve kafan dolu iken böyle bir hata yapmaman gerekiyor onun dışında ise özgüvenini yitirmemen ve kendine saygı duymayıda ihmal etme ve herşeyde bir hayır vardır

Burada aslında biten bir ilişkinin arkasında bir şey yapmaya gerek yoktur Çünkü bir şey bittiyse eğer Onu söylemeye gerek biten bir şeyin arkasından üzülmek kırılmak veya başkalarına karşı kendimizi rezil rüsva konumuna sokmak bize hiçbir şey kazandırmayacak için bizi başka insanların gözünde ve nazarında oldukça düşündürücü yürüdü bir eyleme sürükler kendimizin farkında olmasak da diğer insanların gözünde farklı pozisyonlara girmiş bulunur Bunun asıl sebebi bitmiş olan bir şeyin arkasından Hayalperest bir şekilde kurtulmasıdır hayallere kapılma yerine gerçekleri olanlar bize çevremize ve sevdiklerinize karşı daha iyi davranmamız gerektiğini ve hayattan ders olarak ileriye dönük daha iyi planlar ve programlar yapmamız gerektiğini Aslında bize bir ders niteliğinde vermektedir.