Bizi üzen insanlara bizi üzdüğünü nasıl söyleyebiliriz?

Bizi üzüyorsa, güzel kelimelerle güzel cümlelerle karşımızdakini bize yaptığı gibi üzmeden ona anlatmak.

Hangi konuda üzdüğünü dile getirerek bir daha tekrarlanmaması için uyarıda bulunulur. Sonuçta insanlar konuşa konuşa anlaşır.

Eğer direk sözle anlatamıyorsanız hareketlerinizle belli edin kendi kendisine anlamasını beklemeyin tepki gösterin

Bu kadar naif olmaya gerek yok, düzgünce sen bana şunu şunu yaptın beni çok kırdın ve üzdün böyle yapmaya devam edeceksen seni artık arkadaşlıktan sileceğim diyeceksin geçeceksin

Eğer açıkça söyleyemiyorsak tavırlarımızla veya araya mesafe koyarak ona belli edebiliriz.

Direkt karşındakine söylenmeli, niye böyle yaptığını, çok özüldüğünü belirtmeli. Karşıdaki anlayışlıysa hatasını anlar özür diler.

Sana bir konuda kirginim ama hala farkina varmadin bu konuyu duzeltmezssen bi tarafin hep kirik olcak diyebiliriz. O hatasini duzeltmezsse zaten deger verip vermedigini goruruz.

İLK DURUM

Eğer bizi üzdüğünü direkt olarak söyleyebiliyorsak hiç vakit kaybetmemeli hemen söylemeliyiz. Böylece hem ona hatasını daha hızlı telafi etme şansı vermiş oluruz hem de içimiz rahatlamış olur.

İKİNCİ DURUM

Eğer bizi üzdüğünü direkt olarak söyleyemiyorsak ki bunun bir sürü haklı nedeni olabilir. Ne yaptığını tam olarak söylemeden bazı hareketlerle veya sözlerle ifade etmeliyiz. Böylece ona bizi anlayabilme ve hatasını telafi etme şansı vermiş oluruz.

hangi şeyle şey yaptıysan una n göre yap tamam mı.
sonra yüzüne bam diye söyle ve git ben olsam öyle yapardım
derdimki sen beni üzdün bne seninle evlenmek istemiyorum derdim…

rüzgara karşı işeme gibi hem uyarı hem biraz anlatmak

seni uzdugunu kendisi anlamadiysa sen soylesende umrunda olmaz zaten bosver.

Biri sizi üzdüyse ondan uzak durmak yeterli

Ben direk yüzünde derdim sonuçta etkilediği benim hayatım ve buna izin vermek kendime saygısızlıktır.

Bence en kısa sürede söyle sonra içine dert olur.

seni uzdugunu kendisi anlamadiysa sen soylesend

seni uzdugunu kendisi anlamadiysa sen soylesende umrunda olmaz bosver

seni uzdugunu kendisi anlamadiysa sen soylesende umrunda olmaz

bunu nezaketle söylemelisiniz. Devam ediyorsa tepki vermelisiniz.bunu yapmamak mülayimlik değildir. Sizi uysal koyun yerine koyarlar nasıl olsa o bişey demez diye ilk sizi kurban ederler

Her şeyin başı konuşmaktır. Eğer konuşarak yağtığı davranışın karşısındakini üzdüğünü anlarsa tekrar etmez.

Eğer bir insan Bizi üzüyorsa hangi konuyla alakalı olursa direk güzellikle söylemeliyiz bu konuda Beni çok üzüyorsun. biraz dikkat et ya da kırıldım, gibi sözler söylenir. Yani bizi üzen biri varsa Biz de sessiz kalıyorsak zaten biz kendimizi üzmeye mahkum ediyoruz. Eğer karşınızdaki insan bizim söylediklerimizi dikkate alıp bizi üzmedi ise her şey tatlıya bağlanır. Dikkat etmeyip de aynı tavırlarla devam ediyorsa bizi üzüyorsa onlardan uzak durmak gerekir.