Bizlere zararı dokunan art niyetli akrabaları neden ziyaret etmeliyiz?

Gıybet eden ve bizlere zararı dokunan art niyetli akrabaları neden ziyaret etmeliyiz?

Böyle bir zorunluluğunuz yok bence gitmek istemezseniz gitmezsiniz.

Eğer o akrabalar çok yakın ise amca teyze dayı gibi yakınlıktaysa saygıdan ziyaret etmeliyiz. Ama eğer çok yakın derecede akraba değil ise ziyaret etmeye gerek yok. Benim düşüncem bu şekilde yani çok yakın değil ise ziyaret etme gereği duymam.

gıybet eden ve art niyetli bir insanın evine neden gideyim ki ? Ben gitmem açıkçası.

Ziyaret etmeni gerektiren bi zorunluluk mu var :smiley: Eğer varsa istiyosan git sen de gıcık davran, tersliyosa tersle, iyi davranıyosa iyi davran kısasa kısas :smiley:

Akraba bir nevi Bi atasözü gibi deniz gibidirler ne içilip nede vazgeçiliyorlar

çünkü akraba oldukları için. Hani bi laf var ya ‘Atsan atılmaz satsan satılmaz’ iste tamda bu olay :slight_smile:

Akrabadır sonuçta illa ki bir yerlerde, aile toplanmalarında karşılaşılır. Küslük olması hoş değildir böyle ortamlarda. Mesafe koyulur, sık sık gidilmez ama bayramlarda, düğünlerde, hastalık durumunda gidilir. Bu, gösterilen büyüklüktür.

Akrabaların bir arada mutlu olması lazım. Düşmanlık olmamalı aralarında asla.

ziyaret etmek zorunda değiliz ben hiç ziyaret etmiyorum ve 2 yıl oldu çok güzel oldu herkes yerini bilecek.

Ziyaret etmek zorunda değilsin canın istiyorsa et istemiyorsa gitme hiç uğrama bile kapısına terlik as gelmiştim evde yoktun dersin gönül alırsın

Sila i rahimi terketmemek iyidir ama bizi cok yiprattiysa mesege koymakta fayda var

Gitmek istemezseniz gitmezsiniz fakat saygıdan dolayı gitmeniz daha iyi olacaktır.

ben ziyaret etmem ziyareti bırak düğün derneklerine bile gitmem yapana tavrını koyacaksın

ileride faydası bize dokunsun diye yoksa fazla ihtiyacı olmaz insanın.

sonuçta ileride kesin işin düşer o yüzden gerekiyor bence