BMW İ3 nedir? Bu aracın özellikleri nelerdir?

BMW İ3 nedir? Bu aracın özellikleri nelerdir?

Kısaca açıklayın

BMW i3 birçok olumlu özelliğe sahiptir. Çevreye duyarlı olanlar için çok uygundur. Tamamen elektrikli 170 beygir motora sahiptir. Gelişmiş aktif termal yönetim sistemine sahip 42 kWh yüksek voltajlı lityum iyon pil takımı kullanır.

BMW İ3, BMW firmasının bugüne kadar ürettiği elektrikli, çevreye duyarlı araçlar arasında açık ara en güzeli ve en sevileni olmuştur. BMW İ3 arabasında Türkiye‘nin ilk yerli aracı olan TOGG’den kopya çekildiği düşünülmüştü. BMW İ3 arabasının özelliklerine gelecek olursak, BMW İ3 aracının piyasadaki diğer elektrikli araçlara göre karbondioksit emilimi çok daha azdır. Bu özellik sayesinde BMW İ3 çevreye en duyarlı araç olduğunu kanıtlamıştır.

">[Upl-image-preview url=

29 temmuz tarihinde münih, amerika ve cin’de es zamanli olarak tanitilacak sıfır emisyon’ lu araç. Kasim 2013 tarihinde piyasada satilmaya baslanacak. Avrupa’daki satis fiyati 35.950€ olacak. En önemli özelliklerinden bir tanesi de karbon fiber kullanimina agirlik verilmis olmasi. Zira arabanin altina yerlestirilmis olan bataryalar hatiri sayilir bir agirlik yapmakta ve bu yüzden aracin dis kisminin olabildigince hafif tutulmasi gerekmekte. Bmw bu atilimiyla birlikte avrupa ve dünya üzerindeki marka degerini daha üst bir noktaya tasiyacak ve almanya’daki en üst noktadaki yerini de daha da saglamlastiracak. ılk olarak avrupa, amerika ve çin’de satisa sunulacak araç bmw i serisinin piyasaya sürülecek ilk modeli olacak

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte otomotiv sektörü gelişmiş Otomotiv sektörünün gelişmesi ile birlikte birçok aracın egzozundan çıkan araçların kirliliği ile birlikte dünyanın atmosferi kirlenmeye başlamıştır son yıllarda hem petrolün azdı hem de Çevrenin kirlenmesi nedeniyle firmalar elektrikli araba üretmeye yönelmiştir BMW firması ise bugüne kadar ürettikleri elektrikli araba arasında en seçkin yani BMW i3.2 duyarlı olması bilinmektedir Türkiye Cumhuriyeti’nin yakın zaman içerisinde ürettiği arayın veya yakın bir olasılıkla benzerlik göstermektedir ve araba elektriklidir. Arabanın 170 beygir güce sahip olması ve araba 42 kilo kadar voltaj yükseltme bilmektedir bu gibi özellikleri Arabayı öne çıkarmaktadır.

bu araç bmw firmasının en iyi elektrikli araçlarından biri olup 170 beygir motora sahip olup 45kWh lityum iyon pillere sahip bir araçtır

BMW İ3, BMW’nin üretmiş olduğu tam elektrikli B sınıfı bir araçtır. Elektrikli olduğu için çok az yakar, şanzıman bulunmamaktadır ve egzoz atığı yapmamaktadır. Şehir içi kullanışlı fakat küçük tekerli yüzünden konforu düşük bir araçtır.