Boğaz şişkinliği ve ağrısına iyi gelen şeyler nelerdir?

Boğaz şişkinliği ve ağrısına iyi gelen şeyler nelerdir ?

Evde iyi gelen şeyleri denemek istersen bitki, ada çaylarını deneyebilirsin. Ihlamur da iyi gelir yani kısaca boğazı yumuşatacak şeyler içebilirsin çok sıcak olmadığı sürece.

Tuzlu su ile yaptığımız gargara tabi çok abartmamak şartı ile , sıcak suyun içine bal , limon, birazcık karabiber ile yaptığımız karışım, limonlu zencefil çayı boğazımızı rahatlatabilir.

BOĞAZ AĞRISINA İYİ GELEN ŞEYLER

o Bal : Yarım yemek kaşığı balı bir bardak sıcak suya koyup içersek boğaz ağrısını geçirir. o Tuzlu Su : Bir bardak suya bir çay kaşığı tuzu katarak gargara yapabiliriz. o Papatya Çayı : Antioksidan özelliği sayesinde boğaz şişmesine ve ağrısına iyi gelir. o Kabartma Tozu : Bir bardak ılık suyun içine bir çay kaşığı karbonat atarak gargara yapabiliriz. o Hatmi Kökü : Hatmi kökünü çay olarak demleyerek günde 2 ya da 3 bardak tüketebiliriz. o Elma Sirkesi : Antibakteriyel bir özelliğe sahip elma sirkesiyle gargara yapabiliriz. o Sarımsak : Bir diş sarımsağı emerek tüketmek boğaz ağrısının geçmesini sağlayabilir. o Rezene : İltihab sökücü özelliği olan rezenin çayını demleyerek tüketebiliriz. o Çemen Otu: Hem çayını hemde tohumunu çiğneyerek tüketirsek boğaz ağrısından kurtulabiliriz.

![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1588106894-359402-bogaz-agrisina-ne-iyi-gelir-bogaz-agrisi-nasil-gecer-21852.jpeg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1588106894-359402-bogaz-agrisina-ne-iyi-gelir-bogaz-agrisi-nasil-gecer-21852.jpeg)

Boğaz ağrısına, bal, zencefil, papatya çayı, karbonatlı su, hatmi çayı gibi bitkisel çözümler iyi gelmektedir. Bunun yanında 7-8 adet zeytin çekiçle çekirdekleri dahil kırılarak püre haline getirili ve tavada bir miktar kavrulur daha sonra zeytinler tülbentle boyun bölgesine sarılır. Sabaha boğazlarınızın yumuşadığını göreceksiniz. Diğer bir çözü ise Bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı tarçın , bir tatlı kaşığı sirke ve yarım limon suyu sıcak suyla karıştırılarak içilirse anında boğaz ağrısını rahatlatmaktadır.

Eger ilac tarzi birseyler isterseniz pastiller bu konuda iyidir. Dogal yöntemlerde ise ada çayı, limon suyu, sirke, rezene cok iyi gelir.

ıhlamur

Bitki Çayı Tüketin

Bitki çayları,üst solunum yolunu yumuşatmak için oldukça etkilidir, bal ve tarçın ile destekleyerek tükrtebilirsiniz

Boğazını Sıcak Tutun

Boğazınıza ısıtıcı jel sürerek şal ile sarın,sabaha kadar bekletin bu sayede boğazınız yumşamış olacaktır.

Nane Aromalı Pastil Çiğneyin

Nane yüksek oranda mentol içermektedir, mentol üst solunum yolunu yumuşatmak için bire birdir, nane aromalı pastil çiğneyerek üst solunumunuzu rahatlatabilirsiniz

Buhar Banyosu Yapın

Yüksek miktarda buhar üst solunum yolunda biriken balgamları yok eder, buhar banyosu yapmak sizi rahatlatacaktır.

Boğaz şişliğinin bir çok nedeni vardır, evde uygulanan yöntemler ile çoğu zaman geçmektedir, oldukça can sıkıcı olan bu durumdan bir çok yöntem ile kurtulmamız mümkündür, bsfrmciğiniz var ise şişlik olma olasılığı artıyor, bademciği olmayan kişilerde boğaz şişmesi çok nadir olarak götülmektedir

Tuzlu limonlu ılık su içmek, adaçayı ile gargara yapmak, ıhlamur çayı içmek, ebegümeci çayı boğazdaki ağrıya iyi geliyor.

Sıcak su torbasını baoğaz üzerinde bekletmek

Ağızı tuzlu su ile gargara yapmak

Bitkisel tedavi uygulamak daha iyi gelecektir

Sıcak bitki çayları, süt ve bal karışımı içmek, boynunu sıcak tutacak flar gibi şeylerle sarmak, tylol hot içmek.

Şişkin boğaz ağrısına iyi gelen doğal olarak bir bardak ılık süt 1 kaşık bal karışarak içmek boğaza ağrısına iyi gelir. Kekik çayı 1 çay kaşığı kekik bir su bardağı bırakıp Kaynadıktan sonra ılık olarak günde 3 kere gargara yapılırsa boğaz ağrısına iyi gelir hem de antibiyotik özelliği vardır.

Arkadaşlar daha iyi kazanç sağlayacağınız yeni bir uygulama keşfettim kazanmak çok basit ve kolay. Kazanmak isteyen berkayaksoy44 adresim bu mesaj atın anlatayım hayırlı günler…

Karabiber

bal

limon sıcak su beraber karıştır iç

yada

zencefil bal da olabilir

Boğaz ağrısına bire bir zencefil bal papatya çayı tuzlu su iyi gelir ben ole yapıyorum

Boğaz ağrısına iyi gelen şeyler sıcak herhangi bir şey içerek yumuşatabilirsin örnek çorba bitki çayları gibi

Boğaz ağrısına iyi gelen şeyler sıcak herhangi bir şey içerek yumuşatabilirsin örnek çorba bitki çayları gibi

Bitkisel çaylar , bal , zencefil , sıcak içecekler , sebze çorbaları , tuzlu su ile gargara , nane tüketilebilir , sıcak ballı süt de iyi gelecektir.

Boğaz ağrına gelen en iyi şey limonlu çay ve papatya çayı rezene çayı gibi çaylar boğaz ağrısı ve şişkinliği için iyi gelir

limonlu çay ve sıcak su boğazını yumuşatacak ve rahatlatacaktır denemeni tavsiye ederim