Bowling toplarının ağırlıkları nelerdir?

Topların ağırlıkları neden farklılık göstermektedir ?

Standart olarak yaklaşık 2.5 kilogram ila 7.5 kilogram arasında değişir. Topların farklı ağırlıklarının olmasının nedeni ise; bowling oyununda denge ve elin topa alışkanlığı önemlidir dolayısıyla her insanın farklı ağırlıktaki topa yatkın olması gerekir. Yani 100 kg bir insan ile 50 kg bir insan aynı ağırlıkta top ile atış rahatlığı yakalayamaz. Bu nedenle farklı ağırlıktaki toplar mevcuttur.

top un kalitesine göre değişmektedir kötü olanlar 2,5 kaliteli olanlar ise 7-8 kilo arası değişmektedir

Ağırlıkları 2.7kg’den başlayıp 7.2 kg’ya kadar çıkabilmektedir.6 libreden 16 libreye kadar toplar vardır.Yani 11 farklı ağırlıkta top bulunmaktadır.

2.5 kg den tut da 6-7 kiloya kadar top vardır. Eğlenmek icin gittiğin basit bir mekanda s m l şeklinde 3 çeşit bulunsa da profesyonel mekanlarda 11 farklı ağırlıkta top bulunabilmektedir.

en hafifi 2.5 kilogramdır en fazla 7 kiloya kadar çıkabilir, seçeceğinzi top bileğinize uyumlu olmalı ve kaldıramayacağınız atarken zorlanacağınız ağırlıkta olmamalıdır kısa size en uygun topu bulmalısınız

ağırlıkları 2.7 ve 7.2 arasında değişen toplardır bowling topu kauçuk üretan plastik ve reçineden yapılır

çünkü her insan bir değildir her insan kendi istediği ağırlıktaki top ile atış yapabilir.

Bowling topları 6 libre(2.7 kg) ile 16 libre aralığında 11 farklı ağırlıkta top bulunmaktadır.
Topların ağırlıkların farklı olmasının sebebi oyuncunun atış yaparken kendine uygun olan topu seçme kolaylığını sağlamak içindir.

Bowling toplarının ağırlıkları birbirinden çok farklıdır yani şöyle anlatayım 120 kg bir insanla 60 kg bir insan aynı Bowling topunu kaldıramaz bunun için 2,5 kg ile 7,5 kg arasında çeşitli bowling Topları mevcuttur.