Bu hayattaki manevi ilacınız nedir?

Sizin için manevi özelliği ile ilaç niteliğinde olan kavramlar, olgular, duygular ya da kişi/kişiler var mıdır?

Herkesin bir inancı olmalı çünkü inançlarımız olumsuzluklara karşı bir set çekiyor. Örneğin intihar etmk isteyen biri bunu dinde yanlış olduğunu bilirse buna set çeker ve intihar etmez.

Tek manevi ilacım sevdiğim insan , benim için tek ilaç o

Mavinevi ilaç annenin dizine kafayı yaslayıp onun saçlarını okşamasıdır benim için

Tabiki de aile. Fakat manevi ilacım olduğuna kesin gözle baktığım bir sevgilim de var. Ne olursa olsun yanımda olduğu ve iyi hissettirdiği için mutluyum, huzurluyum.

Bu hayattaki en önemli manevi ilacım namaz. Huzur bulduğum mutlu olduğum tek yer.

Bu hayattaki manevi ilacım annem kardeşim oğlum onlar benim tek ilacım

Allah dularımı kabul eden yüce yarabbim.

Ne zaman yardım istesem dua ederim.İlac bizim için duadır.Devasıda Allah.

manevi ilacım ailem ve kendim

Bence hayattaki en güzel manevi ilaç Allah’a yönelmek ve ibadettir.

Gülmek, gülümsemek. Daha iyisi yok benim için…

Her insanın psikolojik hayatı için önemli olan manevi duygular vardır. Benim içinde İslam dini manevi hayatını etkiler

Herşeyden önce Allahım sonra Ailem en iyi ilaç.

Aile her şeydir. Allah’tan sonra da en iyi manevi ilaç aile olmalıdır.

Birinin kolları arasında uyumak bana ilaç gibi gelir özelliklede sevdiğimin.

Muhtemelen ailem, tüm gün aşırı yorulup çalıştıktan sonra eve geldiğimde annem ve babamın güzel yüzünü görmek bana ilaç gibi geliyor.

Tefekkür , edep

bu hayatda herkezinki ğibi manevi ilacı ailesidir annesi babasıdır. arkadaşlarıdır benimde manevi ilacım kesinlikle babamdır.

Benden daha zor bir konumda olan (bu maddi, sağlık, manevi v.s. olabilir) kişilere yardım edip durumlarımızı eşitlemek sınırsız bir mutluluk verir bana.

En beğendiğim cevap oldu.