Bu zor günlerde sizler koronavirüs için nasıl önlemler alıyorsunuz?

Sizler Korona virüs için nasıl önlemler alıyorsunuz?

Evden dışarı adım atmayarak onlemimi alıyorum . En fazla market için çıkarım.

Çok iş dışında çok acil bir durum olmadıkça dışarı çıkmıyorum. Dışarda bulunduğum sürede mesafeye dikkat ediyorum.Bununla birlikte yanımda dezenfektan taşıyorum.Market alışverişlerini uygulama üzerinden yapıyorum ve alışveriş sonrası aldığım şeyleri temizlemeden kullanmıyorum.Maske kullanımına özen gösteriyorum.

Neredeyse haftada 1 kere evden çıkıyorum . Dışarı çıktığım zaman maskemi hiç çıkarmıyorum insanlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum . Eve gelince maskemi çöpe atıyorum bol sabunla ellerimi yüzümü yıkıyorum.

Sosyalleşmiyorum. Markete yada pazara gittikten sonra elimi yüzümü sabunla yıkıyorum. Herkese mesafeliyim. Otobüse binmiyorum yürüyorum yada bisiklet sürüyorum.

Çok gerekmedikçe dışarı çıkmıyorum. Bence en önemli tedbir bu :slight_smile: . Onun dışında maske ve sosyal mesafeye dikkat ediyorum.

Evden dışarı kesinlikle çıkmıyorum çıktığım zamanda maske takmayı ihmal etmiyorum

Evden çıkmamaya çalışıyorum ama çıkmam gerekirse iki kat maske takıyor dezenfektanımı yanımda götürüp sosyal mesafeye dikkat ediyorum.

Dışarıya çıktığımda maskemi takarak insanlarla çok fazla sohbet haline girmeyerek önlemimi alıyorum.

Pek fazla dışarıya çıkmadan temizliğime ve vücudumun vitamin ihtiyacını karşılayarak kendimi korumaya alıyorum

Evden çıkmayarak misafir kabul etmeyerek. Maske + Mesafe + Hijyen

Dışarıya çıkmıyorum.

Elimden geldiğince insanlarla arama mesafe koyarım gerek olmadıkça çıkmamaya özen gösteririm.Mikroplardan arınmak için sık sık elimi yıkarım.

Ben maskemi takmadan çıkmıyorum. Sosyal mesafeye çok dikkat ediyorum. Ellerimi her eve geldiğinde yıkarım, kıyafetlerimi makineye atarım ve sık duş alırım. Kolanyamı eksik etmem.

İşim olmadığı zamanlar evden çıkmıyorum. Evden çıkarken maskemi takıyorum. Eve geri döndüğümde ellerimi iyice yıkıyorum. Tedbirimi aldıktan sonra gerisi de tevafuk artık.

Tüm gün evdeyim kimseyle bir temas halinde bulunmuyorum geçene kadar da böyle gidecek gibi duruyor .

Evden çıkmıyorum.Bunun en etkili yöntemi evden çıkmamak.Çalışanlar ise maskeli durmaya dikkat etmelidir.

İşteyken sürekli dezenfektanla veya su ve sabunla ellerimin hijyenini sağlıyorum.çift maske kullanıyorum.çok fazla yakın mesafede bulunmuyorum.İş dışında market dışında evden çıkmıyorum misafir kabul etmiyorum.Kimsenin elinden bişey yemiyorum.

Bir yere gitmemeye çalışıyorum. Eğer markete gitmek zorunda kalırsam aldığım ürünleri eve gelir gelmez dezenfekte etmeye çalışıyorum. Eller direkt yıkanıyor. İnsanlarla mesafeli oluyorum.

mesafe maske temizlik