Bulaşık makinesi neden kirli bırakır? Çözüm yolları nelerdir?

Bulaşık makinesi neden kirli bırakır? Çözüm yolları nelerdir?

Bir çok sebep olabilir bu durumda, makinenin temiz yıkaması için onu uzun süreli ve bakımlı şekilde kullanmalıyız.
Sebepleri;

 • Makinenin içinde buluna fıskiyelerde problem olabilir, tıkanmış ve su gelmiyor olabilir. Onun temizliğini yapalım.
 • Deterjan yeterli gelmeyebilir, deterjan bölümüne sirke veya karbonat koyabilirsiniz, parlatır ve temizler.
 • Bulunduğunuz bölgedeki su sert su ise, makinenize kireç çözücü koyarak halledebilirsiniz.
 • Makineden bulunan filtreler tıkanmış olabilir, küçük bir fırça yardımı ve su ile temizleyin, daha sonra doğru yere taktığınızdan emin olun.
 • Makineden çıkan parçalar vardır, makinenin tıkanmaması için oraları çıkartıp temizleyebilirsiniz. Örneğin, kaşık çatal bölmesi çıkmaktadır, deterjanlı veya sabunlu su ile temizleyebilir geri yerine bırakabilirsiniz.. _Çözüm yolları bunlar ancak bunu gerçek hayatta deneyecekseniz lütfen makinenin fişinin çekili olmasına dikkat edin. Çıkarttığınız parçalar var ise onları doğru şekilde yerleştirdiğinize dikkat edin._
 • Çok sebebi var ama başıma geleni söyleyebilirim. Sıfır aldığım makine temizlemiyordu servis motor değişecek dedi motor geldi tam değiştirecekleri zaman su atan hortumun yanlış bağlanıp sıkıştığı için su atmadığını anladık. Olay basitmiş.

  3 yıl önce aldığım …… marka bulaşık makinem bulaşıkları temiz yıkamıyordu,birçok yerden araştırdım sonuçta;
  1.su iyi gelmeği zaman bulaşıklar temizlenmiyor.bu yüzden su vananızı kontrol edin.bulaşık makinesi çalışırken diğer çeşmeleri fazla meşğul etmeyin.
  2.en önemlisi bulaşık makinesinin pervaneleri çok önemli farkındaysanız bu pervaneler çıkabiliyor.bunları çıkarıp içlerini temizleyin.benim pervanelerden limon çekirdekleri ,karpuz çekirdekleri çıktı.üstelik pervanedeki deliklerden girip orada şişmiş kocaman olmuşlar.
  3.benim makinanın pervanesindeki delikler arkadaşımın evindeki bulaşık makinesinin pervanesindeki deliklerden ufak geldi,elime keskin bir bıçak aldım ve pervaneleri özellikle sondaki deliklerini genişlettim.böylece pervaneleri temizlemek daha kolay oldu.inanamazsınız pervanelerin içi çok kir barındırıyor……
  4.makinenin içindeki süzgecleri çıkarı içini iyice temizleyin.ayda bir boş çalıştırın.
  umarım anlattıklarım uzun gelmemiştir.insallah uygulama fırsatı bulabilirsiniz.

  Bulaşık makinasının içinde kirler kalması ve bu kirlerin tahliye olmayarak yıkama sırasında devir daimde bulunması, fıskıyelerin tıkanması yanında döner fıskıyelerin içindeki bulaşıklara takılıp dönmemesi, Deterjan seççimi ve su kaliteside bulaşıkların temizliği için önemli rol oynamaktadır.

  Bılaşık makinesi bazen kirli bırakmaktadır. Bunun çözümü bılaşıkları güzel koyup fairy kullanmak. Fairy tek seferde bulaşıkları pırıl pırıl yapar parlatır fairy ye güvenin ben güveniyorum siz de güvenin.herkes fairy kullansın çünkü fairy makinadaki bılaşıklarda leke bırakmıyor.tesekkurler.

  Öncelikle bulaşık makinesini kullandığınız deterjan çok önemli Daha sonra bulaşık makinesi temizleyicileri deneyebilirsiniz ve bulaşık makinesinin ara sıra filtrelerini yıkamalısınız Çünkü kalinti kaldıkça da güzel yıkamıyor ve yağlı ve Bulanık bırakıyor Ayrıca bir tavsiyem daha var kullandığımız sıktığınız limonları bulaşık makinasına koyun çok güzel parlatıyor ve çok güzel koku veriyor hem de doğal.

  Bulaşıkları çok kirli bırakır ve içindeki artıkları dökmezseniz makine bu kalıntıları tam anlamıyla temizleyemez. Hem kirli bir bulaşık kalır hemde makine bozulabilir.