Bum oyunu nedir? Bum oyunu nasıl oynanır?

Bum oyunu nedir? Bum oyunu nasıl oynanır? 2 kişilik bom nasıl oynanır? Bum nasıl oynanır?

2 Beğeni

Okul öncesi yaş grubunda çocuklar için sayıları öğrenmek için kullanılan bir oyundur.
Çocuklar halka biçiminde otururlar. Aliden başlayarak her çocuk bir sayı söyleyecek" der. Örnek verir. Ali bir diyecek, Ayşe iki, Murat üç, Elif dört, Erol beş diyecek; altıncı sırada oturan Aysun da “Bum” diyecek. Aysun’dan sonra yine birden başlanacak, altıncı çocuk “Bum” diyecek gibi bir açıklama yapar ve oyun istenildiği kadar sürdürülür.
Çocukların öğrendikleri her sayıdan sonra “Bum” denilerek hem eğlenceli bir vakit geçirerek sayıları öğrenirler hem de sosyal olarak gelişirler ve arkadaşlık duyguları pekişir. Bu sayede dikkat ve yoğunlaşma yetileri artar ve hızlı bir şekilde düşünme yeteneği kazanırlar.

3 Beğeni

Genelde 2 ve daha fazla oyuncu* ile oynanan bir oyundur. Oyuncular etrafa dizilir ve 1 den saymaya başlar. 5 ve katları gelince oyuncular Bom der. Zamanla sayılar daha hızlı sayılmaya başlar ve *beşin katları gelince bom demeyi unutan yarışmacılar elenir.

2 kişilik Bom oyunu nasıl oynanır?

2 yarışmacı karşılıklı oturur ve saymaya başlarlar. 5 ve katları hangi yarışmacıya hangi yarışmacıya gelirse ve bom demezse yarışmacı elenir. Temposu yarışmacı sayısına oranla artar.

bom

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.