Burçların en baskın özellikleri nelerdir ?

Burçların en baskın özellikleri nelerdir ?

Hangi burç nasıl bir dominanatlık gösterir?

Hangi konuda daha çok kendilerini belli ederler ?

KOÇ : 12 burcun ilki olan Koç burcu Zodyak’ın başında yer alır. Güneş, her bahar bu burcu 20 Mart-19 Nisan tarihleri arasında ziyaret eder. Yıldız haritanızda Koç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca Koç burcundan geçerek onun yakıcı enerjisini harekete geçirdiği için bu burcun enerjisini anlamak önemlidir.

İşte, Koç burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Cesur, kararlı, öz güvenli, coşkulu, iyimser, dürüst, tutkulu olmaları
Zayıf yanları: Sabırsız, dengesiz, çabuk öfkelenen, saldırgan olmaları

BOĞA : Zodyak’ın 12 burcundan ikinci olan Boğa burcunun döngüsü her yılın 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Boğa burcu gezegen yerleşimine sahip olsanız da olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Boğa burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Boğa burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Güvenilir, sabırlı, pratik, adanmış, sorumluluk sahibi, stabil olmaları
Zayıf yanları: İnatçı, sahiplenici, tavizsiz olmaları

İKİZLER : Zodyak’ın 12 burcunun üçüncüsü olan İkizler burcunun döngüsü ilkbaharın sonlarında başlar, 21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasına denk gelir. Yıldız haritanızda İkizler burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca İkizler burcunun rüzgarlı enerjisini harekete geçirerek bu burçtan geçtiği için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, İkizler burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Kibar, sevecen, meraklı, uyumlu, yeni fikirleri çabucak öğrenebilir olmaları
Zayıf yanları: Gergin, tutarsız ve kararsız olmaları

YENGEÇ : Zodyak’ın 12 burcundan dördüncü burç olan Yengeç burcunun döngüsü her yılın 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Yengeç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yengeç burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Yengeç burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Sebatkâr, hayal gücü yüksek, sadık, duygusal, sempatik, ikna gücü yüksek olmaları
Zayıf yanları: Bunalımlı, kötümser, şüpheci, manipülatif olmaları

ASLAN : Zodyak’ın 12 burcundan beşinci burç olan Aslan burcunun döngüsü her yılın 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Aslan burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Aslan burcunu ziyaret ederek ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Aslan burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Yaratıcı, tutkulu, cömert, cana yakın, neşeli, esprili olmaları
Zayıf yanları: Küstah, inatçı, benmerkezci, tembel, katı olmaları

BASAŞ : Zodyak’ın 12 burcundan altıncısı olan Başak burcunun döngüsü her yılın 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Başak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Başak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Başak burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Sadık, analitik, nazik, çalışkan, pratik olmaları
Zayıf yanları: Utangaç, endişeli, aşırı yargılayıcı olmaları

Terazi : Zodyak’ın 12 burcundan yedincisi olan terazi burcunun döngüsü her yılın 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Terazi burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Terazi burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Terazi burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Dayanışmacı, diplomat, zarif, tarafsız, sosyal olmaları
Zayıf yanları: Kararsız olmaları, çatışmadan kaçmaları, kendilerine acımaları

AKREP : Zodyak’ın 12 burcundan sekizincisi olan Akrep burcunun döngüsü her yılın 24 ekim – 23 kasım tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Akrep burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Akrep burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Akrep burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Güçlü beden, psikolojik direnç, sabır ve sükut
Zayıf yanları: Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik

YAY : Zodyak’ın 12 burcundan dokuzuncusu olan Yay burcunun döngüsü her yılın 22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Yay burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yay burcunu ziyaret ederek bu burcun ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Yay burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Cömert, idealist, esprili olması
Zayıf yanları: Asla tutamayacağı sözler vermesi, çok sabırsız olması, kaba konuşması

OĞLAK : Zodyak’ın 12 burcundan onuncusu olan Oğlak burcunun döngüsü her yılın 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Oğlak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Oğlak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Oğlak burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Sorumluluk sahibi, disiplinli, otokontrollü olmaları, iyi yönetici olmaları
Zayıf yanları: Her şeyi bildiğini zanneden, bağışlamaz, küçümseyici olmaları

KOVA : Zodyak’ın 12 burcundan on birincisi olan Kova burcunun döngüsü her yılın 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Kova burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Kova burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Kova burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Özgün fikirler üretebilmek, hızlı öğrenmek, yeniliklere açık olmak
Zayıf yanları: Hevesinin çabuk kırılması, alıngan olmak, mesafeli olmak

BALIK : Zodyak’ın 12 burcundan on ikincisi olan Balık burcunun döngüsü her yılın 19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Balık burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Balık burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Balık burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Güçlü yanları: Şefkatli, sanatçı ruhlu, sezgisel, nazik, bilge
Zayıf yanları: Korkak, çabuk güvenen, hüzünlü olması, gerçeklikten uzak olması, kendini feda etmesi

KOÇ = Asabi: Tam bir ateş elementi burcu olduğu için pozitifliği, coşkulu ve enerjik oluşu onun kişiliğinin olumlu yanıdır. Ancak tam tersine de çabuk sinirlenen bir yapısı da vardır.
İKİZLER = Çift karakter: Bir ikizler burcu insanı bir gün çok sosyal olmak isterken diğer gün kendi içine çekilip yalnız kalmak isteyebilir. Bu burcun tipik özelliğidir. Bu değişken yapısına insanlar anlam veremez ve anlaşılmazlar.
BOĞA = Çok İnatçı: Boğa olmadık zamanlarda gösterdiği inatçı tutumla ciddi can sıkıcı durumlara sebep olabilir. Aslında boğaların en zayıf noktası inatçı olmaları diyebiliriz. Onların düşüncelerini, kararlarını değiştirmek neredeyse imkansızdır. Değişime açık değillerdir.
YENGEÇ = Duygusal: En duygusal ve duyarlı burçtur, yengeç. Dışarıdan sert görünmelerine rağmen aslında çok duyarlı, merhametli ve duygusal bir yapıları vardır. Kolayca incinebilecekleri için reddedilmeyi ve başarısızlığı kabul etmezler. Olumsuz duygulara çabuk kapılıp depresyona girebilirler.
ASLAN = Baskın: Güçlü karakteri ve lider yapısı hep olayların kontrolünün onların elinde olmasını istemelerine ve insanların onu takip etmesini istemelerine sebep olur. Bu bazen aşırıya kaçıp insanlar üstünde baskıcı bir yapı oluşturmalarına sebep olabilir.
BAŞAK = Aşırı eleştirel: Mükemmelliyetçi yapıları yüzünden etraflarındaki herkesten de aynı mükemmelliyetçiliği beklerler. Yargılayıcıdırlar ve hatalarını kabul etmezler.
TERAZİ = Kararsızlık: En büyük zayıflıkları olarak nitelendirilebilir. Konuyla ilgili her şeyi bilmek isterler. O zaman bile karar vermek konusunda tereddüt yaşarlar. Sadece verdikleri kararları düzeltebileceğini anladığında adım atar.
AKREP = Kinci: İhanet Akrepler için en hafife alınmaması gereken unsurdur. Asla affetmedikleri gibi unutmazlar da. İntikam soğun yenen bir yemektir misali bekler ve ilk fırsatı bulduğu anda da gerekeni yapar. Kinci olmasının yana bu yüzden intikam almayı severi de eklemek gerek.
YAY = Sıkılgan: Yay burcu enerji dolu olduğundan, sürekli olarak yeni yerler keşfetmek veya yeni maceralara atılmak peşinde olabilir. Bu enerjik yapıları sebebiyle uzun süre bir yerde kalamazlar. İstediklerini alamadıklarında sıkılmaya, sıkıldıkça huysuz ve sinirli olmaya başlayabilirler
OĞLAK = Kontrolcü: Oğlakların doğru ve yanlış güçlü duyguları vardır. Olayların onların düşündüğünü ve istediği şekilde gelişmesinden, ayrıca insanlara bunu empoze etmekten hoşlanırlar. Etrafındaki herkesi ve her şeyi kontrol etme eğilimindedir.
BALIK = Hayalci: Duyguları ve hayalleriyle yaşayan bir burçtur. Hatta en hayalperest burç olarak nitelendirebiliriz.
KOVA = Bağımsız: Yönetici gezegeni Uranüs sayesinde oldukça özgür bir ruha sahiptir. Sosyal bir yönü olmasının yanında aslında çok bireyseldir. Arkadaşlarıyla olsa bile kendi bağımsızlığı her zaman daha önemlidir. Eğer ki özgürlüğünü kısıtlamaya çalışırsanız sizinle ilişkilerini anında kesecektir.

KOÇ: Sabırsız ve öfkeli.

BOĞA: Rahatına düşkün ve inatçı.

İKİZLER: Değişken yapıları.(Bir günleri bir günlerini tutmaz.)

YENGEÇ:Duygusal,sevimli.

ASLAN: Ben merkezci. Kendine aşık.

BAŞAK: Endişeli, kaygılı ve titiz.

TERAZİ:Şanslı (Şeytan tüyü var denen cinsten.)

AKREP:Kıskanç,tutkulu.

YAY:Özgürlükçü.

OĞLAK:Disiplinli.

KOVA:Zeki,yardımsever.

BALIK:Hayalperest,duygusal.

Koç burcu; sosyal, lider, zor kişilikli, kibirlidir.
Boğa burcu; rahat, kararlı ve güçlü, sadık, inatçı, duygusal ama öfkelidir.
İkizler burcu; zeki, konuşkan, maceracı, biraz kibirlidir.
Yengeç burcu; güçlü, korumacı, zeki, şefkatli, korumacıdır.
Aslan burcu; cesur, eğlenceli, bencil, şatafatlıdır.
Başak burcu; yardımcı, pratik, bilmiş, detaycıdır.
Terazi burcu; kibar, kararsız, kurallara uyan, naziktir.
Yay burcu; maceracı, bilgili, iyimser, unutkan, sorumsuz.
Oğlak burcu; hırslı, esprili, güvenilir, kararlı, kötümser, mükemmelliyetçidir.
Kova burcu; yardımsever, samimi, konuşkandır.
Balık burcu; empati kuran, zeki, farklı, hayalperesttir.

Burçların en baskın özelliklerini tek kelime ile şu şekilde sıralayabiliriz:
Koç: Sabırsız
Boğa:Rahatlık
İkizler:Çift karakterli
Yengeç:Yufka yürekliliği
Aslan:Lider
Başak:Titiz
Terazi:smiley:engeli
Akrep:Tutkulu
Yay:Özgürlükçü
Oğlak:smiley:isiplin
Kova:Her şeyi bilen
Balık:smiley:uygusal

Arkadaşlar Herkez başak titiz yazmış ben başağın hasıyım ama evimi görseniz ahır gibi. Gerçeği sansıtmıyor

ben başak burcuyum. Bence başak burçları kendinden daha baskın biriyle beraber olamaz çünkü zaten kafasında belirli düşünceleri olan ve bu kalıplarını bozmak istemeyen kişiliğe sahip oluyolar. Çok yakın arkadaşım var kova burcu kova burçları da çok bağımsız kişiler olurlar. İkizler burcu genelde ruh hali çok değişken olan burçlardandır. Aslan burçları genelde kendini beğenmiş olur ve hayatındaki en önemli şey kendisidir. Yengeç burçları çok duygusal olur ve tam bir aşk insanıdırlar. Karşısındaki kişiye değer verirler. Değer görmeyi severler. Boğa burçları yemek yemeye çok düşkündürler. Bazı konularda bencil davranabilirler. Genelde bazı konularda kompleksli insanlar olur. Balık burçları içine kapanıktır. Duygusaldır. Bağlanmayı çok severler.

Ben kova burcuyum bence kova burcu özgürlüğüne düşkün hiç kısıtlanmamalı kova burçları,zekilerdir,ayrıntılı düşünür, genelde haklı olurlar,sabit birşeye bağlanamaz hemen sıkılırlar, kafalarına koyduklarını yapar hep kendi bildiğini okurlar…

Ben yay burcuyum ve yay burçları genelde cok kırılgan ve hassas olurlar iyi kalplilerdir. Gezmeyi yeni bir yerler görmeyi çok severler. Genelde pozitif enerji yayarlar etraflarına ve bir ortamda uzun süre durunca çabuk sıkılırlar.

ben boğa burcuyum ve kendimde gördüğüm en baskın boğa burcu yönüm rahatlık gerçekten. hiçkimsenin işime karışması benim rahatımı bozmasına tahammül edemiyorum.

Ben balık burcuyum. En belirgin özelliğim ise duygusal olmak. Olup olmadik şeye gözlerimin dolmasi bi hayli can sıkıcı. Hayalperestim çok fazla hayal kurarim. Çok fazla saf ve kin tutamayan özelliğim de var.

Balık burcunun olmazsa olmazlığı duygusallığı vardır.

Koç burcu da sinir ve asabiyette en üst sırada.

Aslan dediğim dedik biridir.

Ben kendimi söyleyeyim oğlak burcu hırslı, inatçı, ve ilgilenmediği konularda umursamaz olması, ha birde mantık insanları

Koç burcuyum. Koç burcu lider, inatçı olur. Sabırsızdırlar. Çok çabuk öfkelenirler. Önüm dışında balığı biliyorum duygusal ve hayalperest olurlar aynı zamanda çok sadıktırlar. Yengeç burçları çabuk küserler sade insanlardır. İkizler burçlarının çift karakterleri vardır. Başak burçları çok titiz olurlar. Yay burçları çapkındır :slight_smile: Benim bildiklerim bunlar…

ben terazi burcuyum ve en baskın özeliğim her şeyi eşitlemek bunun nedeni belli ama bütün terazi arkadaşlarımda böyle bi kavgada bile olayı eşitlemeye arayı düzeltmeye çalışan benim. Bence bu iyi bi özellik. İkinci en baskın özeliğim de haksızlığa gelemiyorum . Bana veya başka birine yapılan bi haksızlığa çok yükseliyo ve aşırı sinirleniyorum.