Bursa Büyükşehir Belediyesinden ücretsiz diyetisyen hizmeti

Sağlıklı yaşama katkı sağlamak ve son yıllarda en önemli proplemlerden biri olan obezite ile başa çıkmak için Bursa Büyükşehir Belediyesi ücretsiz diyetisyen hizmeti sunmaya başladı.

Günümüzde insanlar malum süreçten ötürü çok hareketsiz kalıyor buda beraberinde kilo almayi sagliyor. Isallah diğer belediyelerde bu uygulamaya geçer.

Çok güzel ve çok başarılı bir proje çağımız da bir çok insan obezite ile mücadele ediyor fakat diyetisyen Kontrolünde zayıflamak isteyip maddiyattan dolayı yapamıyor du. Umarı tüm şehirler böyle projeler başlatır.

Guzel değişik bir hizmet iyi düşünmüşler

darısı diğer illerin başına. Hareketsiz kalmaya devam ettiğimiz sürece kilo almaya ve hamlamaya devam edeceğiz.

Çok güzel bir proje olmuş. Doğru beslenme alışkanlığı edinmede mutlaka katkısı olacaktır.

Bu oldukça faydalı bir çalışma bence. Çünkü herkesin diyetisyene gidecek durumu yok şu an malum ücretsiz bir hizmet değil. Günümüz koşullarında, sağlıklı beslenme ve kilo sorunları oldukça yaygın. Hatta pandemi yüzünden eve kapanmak zorundayız. Bir çoğumuz sırf bu yüzden bile kilo aldık. Tüm şehirlerimizde uygulanması dileği ile.

Çok başarılı bir proje olduğunu düşünüyorum. Malum pandemi döneminde herkes evde kaldı ve haliyle kilo aldı. Belediyelerin bu tarz organizasyonları halka yararı olucak şeyler.

İyi düşünülmüş bir uygulama olmuş. Çoğu insan obez hastası ama farkında bile değil. Hoş, bu insanların bedava olsa bile bu desteğe başvuracaklarını sanmıyorum.

Keşke benim yaşadığım ilde de olsa… Ama ucuz etin yahnisi bol olur derler. Liste verip gönderirler. Parasını verdiğin diyetisyenler bile seninle doğru düzgün ilgilenmiyorken.

Güzel bir proje olmuş gerçekten keşke her yerde yapılsa da vatandaşlar güzel bir şekilde faydalansa. Böyle projeler çok iyi oluyor.

Çok olumlu ve güzel gelisme olmuş , millet evinde spor da yapamıyor ,eritmek istiycek nasıl eriyecek.Diyet hizmeti güzel bir düşünce ama sadece diyetle bitmez bu iş evde hafif egzersizler de yapmaları lazım bence daha fit bir vücuda sahip olmak için spor yapmak şart diye düşünüyorum sadece diyetle olacak bir durum değil.

Aslında insanların evde kaldığı bu günlerde çok amaçlı ve güzel bir etkinlik olmuş.

Takdir edilesi bir davranış . Çağımızın büyük bir sorunu olan obezite ile mücadelede atılan büyük bir adım . Diyetisyenlere gidip abartılı paralar ödemeye gerek kalmadan ücretesiz bir şekilde insanlar diyet programlarına sahip olabilecek . Gerçekten örnek alınması gereken bir uygulama . Ancak merak ettiğim bir konu var halk bu durumu nasıl kullanacak insanlar bu duruma uyum sağlayacak mı yoksa umursamayacaklar mı ? Muhtemelen ergenlik çağındaki gençlerin %90 nı kendi rızası ve ailesinin zorlamaları ile gider ancak merak ettiğim konu şu bu gençlerden daha doğrusu başvuran halktan kimler bunun ne kadar faydasını görecek . Bana kalırsa istisnalar dışında büyük bir kısım bu hizmetten faydalanıp fazlalıklarından kurtulacaklar ve daha sağlıklı daha aktif olarak hayatlarına kaldıkları yerden dahi iyi bir şekilde devam edeceklerdir . Tabi ki bu uygulama sadece Bursa da değil geriye kalan 80 vilayette de uygulanmalıdır . Malum corona yüzünden hareketsiz bir hayata geçtik ve yiyip içip yatıyoruz bu durumdan şikayetçiyiz . En azından daha sağlıklı beslenmek için geriye kalan 80 ilde online veya televizyonlarda konferans düzenlenmeli ve 81 ildeki herkes bu uygulamadan faydalanıp daha sağlıklı bir şekilde fazlalıklarından kurtulmuş bir şekilde hayatlarına devam etmeliler . Umarız ki bu uygulama Bursa da başarılı olur ve geriye kalan 80 ilde de yapılar ve tüm Türkiye bu uygulamadan faydalanabilinir….

Tabiki güzel bir şey olmuş , insanların kendine bakmaları lazım sağlıklı, bakımlı olmak lazım .Tabi herkes evde olduğu için artık böyle bir yöntem güzel bir düşünce olmuş bence, çünkü spor salonlarında kapandı duyduğum kadarıyla bazı yerlerde açık tabi . İnsanlar evdede spor yapabilir ama sadece zayıflamak için güç kazanmak zor oluyor çünkü.diyet programına uyup spor yapıldığında güzel sonuçlar elde edilebilir zor birşey değil.

Günümüzde çok önemli bir sorun haline gelmiş dengesiz beslenme alışkanlıkları ve kilo problemleri artık insanların bireysel önlem alanlarından çıkıp kamusal anlamda ciddi adımlar atılmalıdır aksi takdirde toplumsal sağlık konusunda görmek istemeyeceğimiz tablolarla karşılaşabiliriz. Ki son dönemlerde incelediğimizde karşılaşmaya başladık bile. Diğer kurumlara da örnek olmalı ve ciddi adımlar atmaları için bir öncü davranış olarak görülmelidir.

Günümüzde çok önemli bir sorun haline gelmiş dengesiz beslenme alışkanlıkları ve kilo problemleri artık insanların bireysel önlem alanlarından çıkıp kamusal anlamda ciddi adımlar atılmalıdır aksi takdirde toplumsal sağlık konusunda görmek istemeyeceğimiz tablolarla karşılaşabiliriz. Ki son dönemlerde incelediğimizde karşılaşmaya başladık bile. Diğer kurumlara da örnek olmalı ve ciddi adımlar atmaları için bir öncü davranış olarak görülmelidir.

Antalya ve İstanbul’da da vardı galiba

Güzel bir uygulama ama diyetisyenin yeme ddiyeceği şeyleri zaten alamıyoruz tek taraflı beslenmekten bizim kilolarımız.