Burun tıkanıklığına iyi gelen yöntemler varmı?

Burun tıkanıklığına iyi gelen doğal yöntemler var mı bilgi verirmisiniz?

Naneyi sıcak suya atıp kaynatıp kaynadıktan sonra ise bir bez yardımıyla kafayı üstüne tutup bezin kapatılmasıyla o çıkan buharın solunması rahatlatır biraz

Burun tıkanıklığını açmak için, C vitamini alınması yeterlidir. Veya tuzluk sıcak suyun buharını içinize çekmeniz işe yarar.

Benim sürekli denediğim bir yöntem var ve faydasını çok görüyorum. Bir kapa kaynar suyu koyacaksın içine 7-8 kaşık tuz sonra bunun buharına kafanı uzatacaksın kafana da güzel bir örtü örteceksin ve 10-15 dakika duracaksın dayanabilirsin sonuna kadar dayan sonra acayip bir şekilde açılıyor burun deliklerin.

Ihlamur Ve Nefes Açıcı Bantlar İyi Geleceğini Düşünüyorum.

Eczanelerde burun tıkanıklığı için özel bantlar var .Bunlar etkili değilse de naneyi kaynatıp bir bez ile burnunun üstüne konarak buharın içine çekilmesiyle biraz açabilir .

Ben burnum tıkanınca kendi yaptığım tuzlu suyu bir fısfıs şişesine koyuyorum ve lazım olunca burnuma sıkıyorum.

çay suyu buharı ı çek çok faydası oluyor

Çay suyu buharı tuzlu su cold mix nane keskin kokular iyi gelir

Sıcak bir duş almak burun tıkanıklığına çözüm olabiliyor, duş alırken burnunuza 3 kez su vermek en iyi çözümlerim arasındadır. Ayrıca kaynamakta olan bir suyun içine bir tutam lavanta atıp önce buharında burnunuzu ve yüzünü yakmayacak şekilde bekleyebilir arından da su size zarar vermeyecek ısıya geldiğinde de burnunuza çekip tıkanıklığı çözebilirsiniz.

Sıcak bir duş almak burun tıkanıklığına bir nebze de olsa iyi gelmektedir. Bunun yanında sıcak su buharı, eczanelerde satılan burun bantları ve burun spreyleri de tıkanıklığa iyi gelmektedir.

var eger evde masaj kremin yada naneli mentollü agır bir krem varsa bunu burnun ucuna sürersen cok iyi gelebilir

Burun tıkanıklığına benim çözümüm, burun açıcı spreyler fakat bu spreyleri sıkça kullanmak yaygın olarak bilindiği üzere burun mukozasının bozulmasına ve takibinde bu spreye bağımlılığa neden olmakta. Evde yapacağınız tuzlu suyu burnunuza çekmek daha doğal ve risksiz bir çözüm olabilir.

Ilık suyun bi tık fazlası sıcaklıkta bi suyu avcuna alıpta burnundan çek ve biraz bekle ama geçicektir.

burnumuza tuzlu su çekebiliriz, bulunduğumuz ortamı nemli tutabiliriz, zencefilli çay içebiliriz, nane çayı içerek ferahlayabiliriz,ılık bir duş alabiliriz.