Bütün dünya karanlığa boğulsa nasıl oldurdu?

Bütün dünya karanlığa boğulsa, hiç güneş çıkmasa ışık olmasa neler olurdu yaşantımıza ne gibi etki olurdu?

Vücut direncimiz azalırdı. İşlerimizi aksar genel olarak kış mevsimi yaşanır yaz yiyecekleri olmazdı

günes D vitamini için grekli bir ışık kaynağıdır günes olmasa hayat bi süre sonra sonlanir

Güneş olmadan bir hayat düşünemiyorum ya. Yaşanılması imkansız bir yere dönüşürdü herhalde.

Güneşin doğuşu zaten bizi işlerimize başlatır. Yeni bir başlangıç yeni umutlar demektir. Atalarımız gün doğmadan neler doğar demiştir. Şimdi dünya mız kararısa biz yeni bir güne nasıl umutla başlarız. Nasıl kötü günlerin ardında yeni bir sayfa açarız. Hem böyle birşeyin sağlığa da büyük etkileri olacağını düşünüyorum.

Hiçbir işimizi doğru düzgün ve istediğimiz gibi halledemezdik. Güneşten gelen vitaminleri alamazdım ve bu sebeple de vücut kendisini çok yorgun ve bitkin hissederdi. Yani karanlık dünya da yaşanması çok zor olurdu.

Güneş olmazdı heryer karanlık olurdu sıcak olmazdı her yer soğuk olurdu yağmur yağdımı her yer hep yaş kalırdı.

Tüm dünya karanlığa boğulursa yaşam muhtemelen 6 ay sonra dünya yüzeyinden neredeyse tamamı silinir. Bazı insanlar yer altında yapay ışıkla bitki yetiştirir vs ama tüm insanlık ve tüm canlılar ölür. Bitkiler güneşe muhtaç. Onlar hemen yok olur. Hayvanlar da bitki olmadan ölmeye başlar. Otoburlar yani. E otoburlar olmazsa etoburlarda ardından ölmeye başlar. İnsanlık da savaş gibi birbirini yok eder. E güneş olmazda da ısı olmaz ve dünya buzul çağına girer. Hepsi ardı ardına gelir ve bunu kıyamet olarak tanımlayabilirsiniz.

Bütün dünya karanlığa bu olsaydı insanların yaşamını devam ettirebilmesi için güneş suya ihtiyacı vardır güneşten minerallerin alamadıkları için hastalanırlar karanlıkta suyu bulamadıkları için su içemezlerdi. Diyelim ki suyu bir şekilde buldular. Hayatlarına devam ettiremezlerdi.

ilgi çekici bir soru bence bence hayatın sonlanması gibi bir durum olacağını pek düşünmüyorum. Canlıların çoğu bu sefer karanlığa adapte olmaya çalışacak zaten olamayanlar da veda edecek diyebilirim. Dünya bence ne halde olursa olsun çoğunlukla bir adapte olma durumu olur diye düşünüyorum.