Büyük tuvalet ihtiyacını tutmak, ertelemek zararlı mıdır? Büyük tuvalet sıklığı ne olmalıdır?

Büyük tuvalet ihtiyacını tutmak, ertelemek zararlı mıdır? Büyük tuvalet sıklığı ne olmalıdır?

Boşaltım sistemini fazla sıkmamak lazım sonra fitil ihtiyacı doğurmasın tuvalet ihtiyacı geldiği gibi ihtiyacı halletmek lazımdır.

Büyük tuvalet ihtiyacını ertelemek kişide kabızlığa, zor tuvaletini yapmaya ve zorlanmadan kaynaklı oluşan anüs bölgesindeki çatlak ve yara , enfeksiyon gibi sorunlara yol açar. Üstelik bağırsakta büyük tuvaletin fazla durmadıysa o bölgede katılaşıp bakteri üremesine neden olacaktır. Zamanla huzursuz bagirsak sendromunada yol acabilir.Sağlıklı bir birey hergun bir defa büyük tuvalet ihtiyacını yapmalıdır. Bu süre üç günde bir olacak şekilde normaldir . Ancak üç gündem fazla sürdüğünde kişide kabızlık başlar. Kabızlık oluşmaması için kişinin bol su tüketmesi gerekir.

Evet zararlıdır. Bağırsakların belirli bir işlevi ve kapasitesi vardır. Bundan fazlasını yüklemek o bölgede rahatsızlıklara ve ağrılara neden olacaktır . Ayrıca bu şekilde tutmak dışını aha katı bir hale gelmesine neden olur ve bu da bağırsak hareketlerini azaltır .Tuvalet ihtiyacını karsılamamak karın ağrılarının artmasına neden olur .

Büyük tuvalet ihtiyacını ertelemek sıkıntılıdır zamanında yapılması gerekmektedir enfeksiyonlara yol açabilir bakterilerin neden olduğu için ileride büyük bir sorunla karşılaşabilirsiniz wild tuvalet sıklığı genellikle kişiden kişiye göre değişmektedir yediklerimiz içtiklerimiz hepimizin bir olmadığı gibi kimse daha katı yer kimizi daha sulu yer o yüzden tuvalet ihtiyacı herkesin farklıdır.

Bence zararli tutulmamasi gerekir tuvaleti gelince gitmeli insanlar tutmamasi gerekir kasiklari siser

Böyle bir durumda karın ağrısı meydana gelir,karında kramplar ve mide bulantısı olur,böbreklerde sorunlar meydana gelir.İdrar tutmanın zararları ise idrar yolu enfeksiyonları,bakteriler,mesanede şişlik gibi.Günde ne kadar tuvalete çıkmak gerektiği ise kişiden kişiye değişir,büyük tuvalet için günde en az bir yada iki kez yeterli olur…

Büyük tuvalet ihtiyacını tutmak pek zararlı değildir fakat aşırı derecede tutulduğunda zararları çoktur ondan dolayı günde en az 1 kere lavaboya geçilmesi gerekir.

Genelde doktorlar büyük abdestin gereğinden fazla tutulduğunda böbrekler ciddi şekilde zarar verdiğini söylüyorlar. O yüzden gelince hemen gitmek daha sağlıklı. Normal olarak günde en fazla 4 defa en azda bir defa gidilmesi gerekiyor büyük bir insanın.

Büyük tuvaleti bekletmek iyi değildir sonucunda basur diye bilinen hastalıklara neden olur ve bağırsak zayıflığına neden olur.

Ne büyük ne de küçük tuvaleti tutmamak gerekir. İleride büyük sıkıntılara neden olabilir.