Çabuk yağlanan saçlara iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler nelerdir?

Çok görülen saç problemlerinden biri olan, çabuk yağlanan saçlara iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler nelerdir?

DAHA SAĞLIKLI YİYECEKLER KULLANIN

SAÇINIZI AŞIRI SICAK SU İLE YIKAMAYIN

VE SIKSIK FÖN KULLANMAYIN

Şampuan yerine doğal zeytinyağlı sabun kullanmak etki ediyor ve saçınızı her gün yıkamaya alıştırdığınızda bir gün yıkmazsanız bile yağlanıyor.Aslında saçın yağlanması iyi bir şey saçınızı besliyor ama rahatsız da edici bir durum.Elinizle saçlarınızla çok oynadığınızda daha çabuk yağlanıyor daha az el sürerek daha az yağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz sabunla yıkamak iyi geliyor ama saçları çok kurutuyor ve biraz kişiden kişiye değişen bir şey olduğunu düşünüyorum. Yağlı saçlara özel şampuan daha iyi bir seçenek ve denemeden zarar gelmez.

Doğal içerikli sabunlar yağlı saçlara çok iyi gelmektedir.Ayrica headShoulder da iyi gelmektedir

BİLDİĞİME GÖRE BITKISEL ŞAMPUANLAR VE SABUNLAR URETILIYOR BUNLAR SAC IÇIN IYI GELIYOR . ISIRGAN OTU SABUNU EVELİK SABUNU ZEYTIN YAGI SABUNU GIBI SABUNLAR SAC İÇİN IDEAL ÜRÜNLERDİR … ŞAMPUANLAR VAR ECZANEDE SATILAN ONLARIDA Tavsiye ederim.

yağlı saçlara hindistan cevizi yağı iyi geliyor yağlanmanı azaltıyor saçda ben kendim kullandım ve memnun kaldım. Birde şampuan var babe anti oily oda çok iyi geliyor

bir bardak suda biraz elma sirkesini karıştırıp sacımızı yaglı saclar için aldıgımız şampuanla yıkadıktan sonra en son bu yaptıgımız karışımı sacımıza döküyoruz haftada 1 kere kullanımda güzel sonuçlar elde edebiliriz sirkeyi seyretmeden dökmeyelim mutlaka suyla karıştıralım

Öncelikle beslenme yağlı deriler için çok önemli bir konudur.Cips ve benzeri aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır.Bunun yanı sıra kullandığınız şampuanlar saç türünüze uygun seçilmeli ve saç deri PH ın bozmamak için şampuanların özellikle PH larına çok dikkat edilmelidir.Saçı her gün yıkamak da saçın PH ının bozulmasını ve daha çok yağlanmasına sebep olur.

Senelerdir araştırmasını yaptığım konudur;
1.Yağlı yiyeceklerden uzak durmak
2.Stresten uzak durmak(Seboreik Dermatit hastalığı saçı yağlandırır hastalığın en sık görülme sebebi strestir)
3.Kimyasal uygulamalardan olabildiğince uzak durmak
4.Bebek şampuanı kullanmak

Kesinlikle aktarlardan alınan yeşil sabunlar işe yarıyor , yaşım 22 uzun süredir saçımda yaglanma cekiyordum neredeyse hergün 2 kez yıkamak zorunda kalıyordum , etrafındaki herhangibi bir aktara gidip yeşil sabun dersen verirler saç yaglanması için kepek falan bırakmıyor ve yaga dair hiç birşey kalmıyor.

ilk öncelikle böyle söyliyeyim sizlere doğal ve yağlanmaması için çok bakım yapmanız gerekmektedir duş aldıktan sonra saçınızı iyi kurutmanız gerekmektedir ve şampuan değilde doğal sabunlar kulansan daha iyi olur ve bu sabunlar yağ yapmaz ve saçını dolgunlaştırır bunsabun ise bıtım sabunu veya haci şakır veya dalan sabunudur bununla yıkadığın zaman saçında problemler kalmaz inş yakın zaman da saçın yağsız ve gür bir şekilde olur ben her hün saçımı sabunlar ve yıkaraım daha önce birisinde aldığım taktiği sana söylüyorum inşallah seninde saçın yağsız ve doğallıpını korur şampuan yerine verdiğim doğal sabunlar kullansan senin içinde daha iyi olur en kısa zamanda seninde saçın yağsız gür ve daha doğal olur. Kendine iyi bak bunu uygula yüzde 100 kesin ve olumlu cevap alacağına eminin bunu bilen az kişi var sende öğrendin ve deneyip arkadaşlarına göstere bilirsin bak sana bir şey diyeyim benim saçım çok kuruydu yağ döktüm her şeyi döktüm ve sabunla yıkadım saçımı hiç bir yağ kalmadı şimdiden teşekür ederim

Bittim sabunu ph duşuk olan badem özlü ısırgan otu özlü sabunlar tercih edilmelidir

Çok çabuk yağlanan saçlara sahip biri olarak bu konuda çok fazla araştırma yaptığımı söyleyebilirim. Öncelikle şampuan için sülfatsız şampuanlar bu konuda çok iyi. Marketlerde satılan normal şampuanların içinde bulunan sülfat saçı çok fazla yıpratıp yağlandırıyor. Ayrıca dalgalı saçlara da çok zararı olduğu söyleniyor. Bunun dışında saça yapılacak maskelerle yağlanmayı önlemek mümkün. Ben elma sirkesi, tuz ve kekik karışımını saçımın diplerine uygulamış ve etkisini görmüştüm. Ek olarak yumurta ve yoğurt karışımı, aleo vera, siyah çay da haftada bir ya da iki kez uygulandığında çok etkili sonuçlar verebiliyor. Lavanta suyu da kokusu ve etkisiyle muhteşem bir çözüm yöntemi. Benim okuduğum ve duyduğum yöntemler bunlar. Sizden de çözüm önerisi varsa almayı çok isterim. :slight_smile:

Saçın yağlı kalması bana sorarsan iyidir. Bilimsel bir açıklamam yok ama kupkuru kafayla gezen çoğu arkadaşım 23 24 yaşında kel kalıyor. Ha çok fazla varsa bilmiyorum ama dikkat et sen yine de. Her bitki saça sürülmez. İleride olacak bir şeyi hızlandırablir.

saçlarım çok çabuk yağlanıyor.ben sirkeyle yıkıyorum bi nebze olsun azaldı gibi. yağlı saçlarıyla baş etmek için sirkeli-su, düzenli olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar veren bir yöntem. üstelik sadece saçların yağlanmasını geciktirmekle de kalmayan bu yöntem, kepek sorunuyla da baş etmenize yardımcı oluyor. en etkili sonuçlar onda gizli: biberiye ve kekik karışımı yağlı saçlardan kurtulmanın en kesin çözümlerinden biri olarak görülen bu karışım, saç köklerinizi ferahlatarak yağlanmaların önüne geçiyor.

ya bence şampuanlardan bütün hepsini teker teker dene hangisi iyi geliyorsa ben öyle buldum headen shldrs yağlandırıyor panten ve blendax yağlandırmadı beni

Yağlı saçlara beyaz olmayacak şekilde bebe pudrası kullanırsanız en azından yağlı görünümü azaltacaktır.

Sık sık yikamamak çözüm sanıyorum, kuru şampuanlar ile yağlılığı giderip, haftada bir iki gün yıkamak sağlıklı olur.

Bir tavsiyede benden gelsin, Kendim denediğim bir yöntem, etkisini tabikide gördüm, saçlarım yağlandıkça denerim, Kil ,bildiğimiz Toprak Kili aktarcılarda bulunur. Suda eritin saçlarınızı yıkarken şampuanlama ve veya sabunlama işi bittikten sonra başınıza suda erittiginiz kili sürün en az ve 2-3 dk. bekletin sonra durulayın yani yıkayın, bir kaç yıkamadan sonra sonucunu göreceksiniz. Bu arada kil maskesi de yapıp yüzünüzde ki yağlanmayı da alabilirsiniz…